Константинополь призначив у Київ своїх екзархів для підготовки надання автокефалії

07.09.2018 21:33 93

Константинополь призначив у Київ своїх екзархів для підготовки надання автокефалії

Про це стало відомо 7 вересня 2018 року від Головного секретаріату Синоду Константинопольської Церкви.
Екзархами у Київ призначено архієпископа Памфільського Даниїла (Зелінського), очільника Західної єпархії, голову консисторії УПЦ в США, та єпископа Едмонтонського Іларіона (Рудника), ієрарха УПЦ в Канаді.
Минулого року обидва єпископа брали участь у діалозі з представниками УПЦ КП та УАПЦ щодо питань церковного життя в Україні.
27 липня 2018 року, у дні святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі - України, єпископ Едмонтонський Іларіон на зустрічі з президентом України Петром Порошенком зачитав послання патріарха Варфоломія, в якому наголошено, що Константинопольська Церква «не змирялася перед незаконними і неканонічними ситуаціями, які потрясали природне функціонування православної церкви, і в ці відповідальні часи вона взяла на себе ініціативу відновити єдність православних віруючих України з кінцевою ціллю дарувати українській церкві автокефалію».

У Київському Патріархаті привітали рішення Вселенського Патріархату та очікують на плідну співпрацю з екзархами Константинополя у підготовці до надання автокефалії православній Церкві в Україні. Спікер УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря), зокрема повідомляє:
"Преосвященні владики у 2015 р. вже виконували обов‘язок особистих представників Вселенського Патріарха під час переговорів щодо об‘єднання Православних Церков в Україні. Також владики неодноразово були делеговані Вселенським Патріархом для представлення Константинопольської Матері Церкви на урочистих заходах в Україні, востаннє - у липні цього року під час святкування 1030-ліття Хрещення Руси-України.
Призначення Вселенським Патріархом своїх Екзархів у Києві обумовлене необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній Церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей та консультацій. Звання чи титул Екзарха у даному випадку означає особисте уповноваження Вселенського Патріарха представляти його особу і Церкву при виконанні конкретного завдання - підготовки до надання автокефалії. Для світської аудиторії функції Екзарха в даному випадку можуть бути порівняні з функціями Надзвичайного і Повноважного Посла.
Такий, особистий Екзархат, слід відрізняти від іншої - територіальної, форми Екзархату, який у ХХ столітті існував в Україні в Російській Православній Церкві. Для уникнення непорозумінь слід пояснити, що призначення Екзархів не означає утворення нової церковної юрисдикції у формі Екзархату".

Фото Facebook

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Єпископ УПЦ вибачився за поведінку священика, який зневажив пам'ять воїна АТО Купить двигатель для садовой техники недорого Качественная косметика Faberlic со скидками в Беларуси Особенности пластиковых окон от Ventana Все для вышивки бисером

Публикации