Колишній священик УПЦ МП: Коли ми їхали в Москву, нам давали бланк РПЦ. Коли йшли до мера просити землю – бланк УПЦ

08.01.2018 11:27 6

Колишній священик УПЦ МП: Коли ми їхали в Москву, нам давали бланк РПЦ. Коли йшли до мера просити землю – бланк УПЦ

Священик УПЦ МП, який перейшов після початку російської агресії у Київський Патріархат, отець Сергій Дмитрієв розповів, що Українська Православна Цкрква Московського Патріархату фактично є філією РПЦ і використовує інші найменування як "маркетинговий хід". Про це він заявив в ефірі телеканала ATR, повідомляє видання Гордон.

"У місті Сумах був такий архієпископ Іонафан Єлецьких, керівник справами синоду УПЦ МП. У 90-х роках був великий ривок до повернення до України, до всього українського. За столом тоді сиділо кілька священиків, і він придумав таку річ: "Чому ми постійно говоримо "Московський Патріархат". Нам потрібно відмежуватися від цього. Ми маємо вселяти кожному священику і парафіянину, що ми – Українська Православна Церква. Крапка", – розповів Дмитрієв.

Священик зазначив, що архієпископу пояснили, що його пропозиція не відповідає статуту та законам церкви, однак той запропонував просто "так говорити".

"Тоді тисячними тиражами бланки, все писали українською мовою. Я пам'ятаю, в єпархіальному управлінні в Сумах, і потім в Херсонському єпархіальному управлінні, де я працював у секретаріаті, було кілька бланків. Коли ми їхали в Москву, нам давали бланк РПЦ чи УПЦ МП. Коли ми йшли до мера міста просити земельну ділянку, у нас був бланк "Українська Православна Церква" українською мовою", – розповів Дмитрієв.

Він наголосив, що для кожної структури у церкві був окремий набір бланків.

"10 документів. До якої структури йдемо, такий бланк вибирали. Це великий маркетинговий хід від попів Московського патріархату", – підсумував священик.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/69635/

Следующая новость
Предыдущая новость

Федерация еврейских общин начинает проект передвижных синагог по четырем областям Украины Последние новости чемпионата мира по биатлону Эффективное лечение наркологической зависимости Якісні платформні ваги за доступною ціною Купить надежные стальные двери

Публикации