Колишнього пастора українського походження засудили у США за багатомільйонні оборудки

11.07.2018 20:33 3

Колишнього пастора українського походження засудили у США за багатомільйонні оборудки

Корчевський в минулому був професійним трейдером, у США він укладав багатомільйонні угоди на біржі, ґрунтуючись на інформації з ще не опублікованих прес-релізів, які викрадали для нього українські хакери.
Йдеться про масштабне викриття хакерського угруповання, яке складалося переважно з українців. Протягом п'яти років — з 2010 по 2015 роки – угруповання викрадало неопубліковані прес-релізи у трьох великих сервісів PRNewswire, Marketwired і Business Wire (входить в Berkshire Hathaway Уоррена Баффета).
Вкрадені релізи хакери передавали своїм спільникам, а вони, в свою чергу, використовували інформацію для успішної торгівлі на біржах акціями великих компаній, таких як Boeing, Hewlett-Packard, Caterpillar, Oracle та інших.
Наприклад, 2012 року хакери вкрали прес-реліз Caterpillar напередодні його публікації. У релізі повідомлялося, що прибуток компанії виріс на 36%. За добу шахраї скупили акції Caterpillar на суму 8,3 млн доларів, а коли реліз був опублікований, акції Caterpillar різко подорожчали, і це збагатило злочинців на 1 млн доларів.
Всього ж хакери вкрали щонайменше 150 тис. релізів і провернули на біржі більше ніж 1 тис. угод, в результаті чого постраждали понад 100 компаній. Серед постраждалих Panera Bread Co., Caterpillar Inc., Home Depot Inc. and Advanced Micro Devices Inc.
Зазначається, що Віталій Корчевський — громадянин США, виходець з України. Раніше Корчевський обіймав посаду віце-президента Morgan Stanley, після чого переїхав в Пенсільванію і став священиком Слов'янської євангельської баптистської церкви в передмісті Філадельфії. Згідно з версією звинувачення, Корчевський був центральною фігурою в шахрайській схемі. Він був заарештований в серпні 2015 року в своєму будинку в Глен Міллс , згодом його випустили під заставу в 100 тис. доларів.
Прокуратура виявила у власності Корчевського нерухомість в Пенсільванії і Грузії вартістю близько 5 млн доларів, а також близько 5 млн доларів у банківських і брокерських рахунках, які уряд заморозив в день арешту. Ще мільйони доларів, на думку прокурора, могли бути переведені у церкви або за кордон.
Крім Корчевського заарештували ще одного трейдера з українським корінням – Владислава Халупського. Загалом у справі фігурують близько 10 хакерів і трейдерів з США і України. Серед них Іван Турчинов, Олександр Єременко, Аркадій Дубовий, Ігор Дубовий та Павло Дубовий. Останні троє – одна родина. Батько Аркадій і син Ігор живуть в США, а ще один син Павло – в Україні.
Корчевський від 1989 року мешкав у США, був президентом Російсько-Української Спілки ЄХБ (з центром в Ашфорді, штат Коннектикут), звідки його згодом було виключено і розжалувано.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Качественный ремонт холодильников Прокат необходимой мебели Фонд “Папа для України” надав 500 тисяч євро на проекти відбудови Донбасу та соціального захисту переселенців Огромный список промышленного оборудования от российских и зарубежных брендов В УГКЦ вперше відбувається літня школа лідерів мирянських спільнот і рухів

Публикации