Колишнього пастора українського походження засудили у США за багатомільйонні оборудки

11.07.2018 20:33 6

Колишнього пастора українського походження засудили у США за багатомільйонні оборудки

Корчевський в минулому був професійним трейдером, у США він укладав багатомільйонні угоди на біржі, ґрунтуючись на інформації з ще не опублікованих прес-релізів, які викрадали для нього українські хакери.
Йдеться про масштабне викриття хакерського угруповання, яке складалося переважно з українців. Протягом п'яти років — з 2010 по 2015 роки – угруповання викрадало неопубліковані прес-релізи у трьох великих сервісів PRNewswire, Marketwired і Business Wire (входить в Berkshire Hathaway Уоррена Баффета).
Вкрадені релізи хакери передавали своїм спільникам, а вони, в свою чергу, використовували інформацію для успішної торгівлі на біржах акціями великих компаній, таких як Boeing, Hewlett-Packard, Caterpillar, Oracle та інших.
Наприклад, 2012 року хакери вкрали прес-реліз Caterpillar напередодні його публікації. У релізі повідомлялося, що прибуток компанії виріс на 36%. За добу шахраї скупили акції Caterpillar на суму 8,3 млн доларів, а коли реліз був опублікований, акції Caterpillar різко подорожчали, і це збагатило злочинців на 1 млн доларів.
Всього ж хакери вкрали щонайменше 150 тис. релізів і провернули на біржі більше ніж 1 тис. угод, в результаті чого постраждали понад 100 компаній. Серед постраждалих Panera Bread Co., Caterpillar Inc., Home Depot Inc. and Advanced Micro Devices Inc.
Зазначається, що Віталій Корчевський — громадянин США, виходець з України. Раніше Корчевський обіймав посаду віце-президента Morgan Stanley, після чого переїхав в Пенсільванію і став священиком Слов'янської євангельської баптистської церкви в передмісті Філадельфії. Згідно з версією звинувачення, Корчевський був центральною фігурою в шахрайській схемі. Він був заарештований в серпні 2015 року в своєму будинку в Глен Міллс , згодом його випустили під заставу в 100 тис. доларів.
Прокуратура виявила у власності Корчевського нерухомість в Пенсільванії і Грузії вартістю близько 5 млн доларів, а також близько 5 млн доларів у банківських і брокерських рахунках, які уряд заморозив в день арешту. Ще мільйони доларів, на думку прокурора, могли бути переведені у церкви або за кордон.
Крім Корчевського заарештували ще одного трейдера з українським корінням – Владислава Халупського. Загалом у справі фігурують близько 10 хакерів і трейдерів з США і України. Серед них Іван Турчинов, Олександр Єременко, Аркадій Дубовий, Ігор Дубовий та Павло Дубовий. Останні троє – одна родина. Батько Аркадій і син Ігор живуть в США, а ще один син Павло – в Україні.
Корчевський від 1989 року мешкав у США, був президентом Російсько-Української Спілки ЄХБ (з центром в Ашфорді, штат Коннектикут), звідки його згодом було виключено і розжалувано.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Купить носки оптом Добавление отзывов в google maps Євреї та німці відкриють у Дніпрі виставку, присвячену геноциду ромів Магазин электроники для ваших выгодных покупок Печать футболок на заказ

Публикации