Клірики УПЦ (МП) прекрасно розуміють, що в Москві вони нікому не потрібні, - Людмила Филипович

02.12.2018 14:39 12

Клірики УПЦ (МП) прекрасно розуміють, що в Москві вони нікому не потрібні, - Людмила Филипович

Серед керівництва Української Православної Церкви Московського Патріархату присутні агенти російських спецслужб. Після формування єдиної помісної Церкви в Україні агенти ФСБ можуть потрапити до її складу, щоб спостерігати за ситуацією зсередини.

Про це розповіла Обозревателю доктор філософських наук, заввідділом історії релігій та практичного релігієзнавства Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович, коментуючи ініціативу нардепа Олега Барни влаштовувати священикам УПЦ МП спецперевірки СБУ.

Експерт висловила незгоду, що УПЦ МП є іноземною Церквою за своєю суттю: "На якій землі вона знаходиться? На українській. Хто там священики? Українці. Парафіяни хто? Українці. Можливо, серед них є агенти ФСБ, не виключаю такої можливості. Але треба було давно придивитися до тих людей, які очолюють Церкву".

При цьому Филипович вважає, що затятих супротивників незалежності в УПЦ МП вже не залишилося.

"Згадайте отця Андрія Ткачова, який називав учасників Майдану "майданутими", закликав туди не ходити, поливав всіх брудом. Він служить у Московській області, а може і в самій Москві. З десяток таких набереться. Але святі отці прекрасно розуміють, що в Москві їх не дуже-то чекають. Яка парафія йому світить? На Сахаліні? На Камчатці? В Комі? На Кавказі? Або їм віддадуть найкращі парафії в центрі Росії? Ні", - заявила релігієзнавець.

Експерт припустила, що російські спецслужби "спробують для контролю, для розвідувальних цілей запустити кілька людей, щоб стежили, що відбувається зсередини в новій помісній Церкві". Однак, за її словами, багато чого буде залежати від людей, які будуть творити цю Церкву.

"Я закликаю всіх священиків Української Православної Церкви усвідомити, що їхнє майбутнє в Україні, і вони служать українському народу. Треба відкрити очі і подивитися на перспективи. З чим ви пов'язуєте своє майбутнє? Ви чекаєте, поки прийде Путін і наведе порядок?" - зазначила вона.

"Ви ж точно не залишитеся на цих постах. Ми знаємо про ці нескінченні ротації, яка відбувалася ще з часів Російської імперії. Нехай вчать історію і дивляться, куди поділися українські священики. Ми їх знаходимо в Китаї, Японії, на Сахаліні, в Іркутську, Красноярську. Вам подобаються сибірські морози під 50 градусів, або навпаки любите квітучі сади і вишні?" - додала релігієзнавець.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/73746/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшее предложение от игрового клуба Бесплатный сайт Igra Slot - игровой ассортимент, с которым можно познакомиться в бесплатном формате Вам нужны лайки? Получайте их на самых выгодных условиях Исламский культурный центр открыл в Харькове свою гимназию Как освоиться иностранцу в Украине?

Публикации