Київ вперше офіційно святкує Різдво 25 грудня

25.12.2017 12:35 9

Київ вперше офіційно святкує Різдво 25 грудня

У ніч з 24 на 25 грудня столиця вперше на офіційному рівні відзначила Різдво за західним обрядом. Урочистості відбувались на Софійській площі, які стали символічним завершенням святкування 500-ліття Реформації в Україні.

За повідомленням журналістки РІСУ Тетяни Калениченко, площа під Софійським собором вже традиційно стала основним місцем зимових свят у столиці. Новорічно-різдвяний ярмарок розпочався 19 грудня і триватиме до 14 січня. Ділянка від брами Софії до Михайлівського собору залишається перекритою, а ярмарок з сувенірами, їжею та напоями тягнеться уздовж всієї дороги.

Цьогорічне 25 грудня стало особливим, тому що вперше на державному рівні на центральній площі українців вітали з Різдвом за західним обрядом.

Київ вперше офіційно святкує Різдво 25 грудня

«Вітаю вас з народженням Господа нашого Ісуса Христа!», - розпочав свою промову та молитву секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов, який і став одним з ініціаторів закону про офіційне відзначення Різдва 25 грудня. За його словами, «тепер ми святкуємо разом з усім цивілізованим світом, разом з Європою, тому що Україна – це Європа».

Євангельсько-протестантську нагороду з зазначенням 5 принципів Реформації вручили міністру культури України Євгену Нищуку за сприяння цій зміні.

Міністр привітав «усіх, хто сповідує Спасителя» та побажав миру кожному: «Ми згадуємо янголів, які віддали своє життя за цілісність країни і бажаємо зцілення усім пораненим. Бажаємо один одному терпимості, мудрості, витримки. Ми проходимо великі випробування, як їх проходив наш Спаситель Ісус Христос. Тому вітаю усіх, хто сповідує цінності добра та любові».

Окрім політиків з привітанням до гостей звернувся і протоєрей Української Греко-католицької церкви Олекса Петрів. Зі сцени лунали різдвяні пісні, а також нові твори у виконанні групи прославлення «Подих свободи» з церкви «Благодать» та інших артистів.

Дивитись також: Різдвяна колекція на РІСУ

Київ вперше офіційно святкує Різдво 25 грудня

Святкові площі цього року сяють особливо яскраво – для них закупили 110 кілометрів гірлянд, які створюють різні композиції. Та й сама ялинка, що пройшла нелегкий шлях до Софії, є вищою за минулорічну. Також під собором розмістився вертеп з живими вівцями, ярмарок та зони для фото, з гарячою їжею, солодощами та напоями. А вже на Михайлівській площі дітлахи мають змогу спробувати нову ланцюгову карусель.

Гості першого офіційного Різдва 25 грудня ставляться до нього по-різному. Хтось радіє офіційному визнанню обох дат свята, передаючи вітання та послання миру християнам навколо. Інші ж, відвідувачі ялинки, іноді не розуміють, чому зі сцени лунають молитви, коли це не 7 січня.

Київ вперше офіційно святкує Різдво 25 грудня

«Я не зовсім розумію, чому треба було приймати 25 грудня як державне свято, - ділиться майстриня Тамара. – Адже у нас ще є мусульманські та єврейські свята, тоді вже і їм варто віддати дні календаря. Ми святкуємо за православною традицією 7-го січня. Хоча наші люди готові святкувати і два Різдва, і Рамадан, аби тільки мати змогу побути разом та відпочити. Тому я не проти цього і рада, що для когось цей день став особливим».

Київ вперше офіційно святкує Різдво 25 грудня

Нагадаємо, що 25 грудня Різдво святкує Римо-Католицька Церква, більшість протестантських Церков, а також більша частина православних — включаючи Константинопольську (крім Афону), Антіохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську, Албанську, Грецьку (які дотримуються Новоюліанського календаря).

Також на РІСУ триває конкурс колядок та щедрівок, до якого може долучитись кожен.

Київ вперше офіційно святкує Різдво 25 грудня

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/69505/

Следующая новость
Предыдущая новость

Сервис бытовых услуг Master911 Как получить разрешение на трудоустройство иностранцу Лучшие автоматы современности только в казино Вулкан 777 Стильний жіночій одяг за кращими цінами Икона стиля суб культуры Fred Perry

Публикации