Київський муфтій вручив приз авторці фантастичного роману «Вони повертаються»

15.06.2018 13:43 9

Київський муфтій вручив приз авторці фантастичного роману «Вони повертаються»

— Роман «Вони повертаються» — секулярний, — підтвердила й рецензент твору, старший науковий працівник Львівського музею Івана Франка Соломія Вівчар, що також займається ісламознавчими студіями. — Помітно, що автор налаштований рішуче проти будь-якої ідеології й навіть релігії. Панівною релігією у творі начебто є Іслам, хоча й не звичний нам, а «неоіслам», який мав би бути сумішшю Ісламу та якихось футуристичних вірувань. Зрештою автор не дає опису цієї релігії, обмежуючись лише стереотипними уявленнями сучасних українців про Іслам, почерпнутими з інтернету й ЗМІ. <…> Ідеться навіть не про Іслам, а лише про авторську версію з зовнішніми атрибутами Ісламу, використану для розвитку сюжету.
Утім, за словами муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» Саіда Ісмагілова, цей твір цікавий іншим:
— Письменники частіше за все обігрують образ Роксолани, гареми, інтриги, а кожна українська жінка щонайменше прагне стати дружиною султана. А цей роман — про майбутнє, де нема непорозумінь на релігійному ґрунті, де значна частина населення України — мусульмани, про екологію, демографічні проблеми, а в центрі — постать інтелектуалки, жінки-біолога, що не може народити дитину.
Нагадаємо, 2017 року мусульманська громада України вирішила долучилися до Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» й заснувати спеціальну номінацію для письменників, чиї твори пов’язані з ісламом і мусульманами.
Торік першу премію серед романістів отримав письменник із Херсона Віктор Михайлов. Його рукопис «Останній бій Урус-шайтана» визнаний за найкращий, і він виграв не лише основну номінацію, а й спеціальну премію від українських мусульман. Окрім диплома від журі переможець отримав переклад Корану українською мовою від ДУМУ «Умма» з рук муфтія Саіда Исмагілова, а також грошовий приз від Всеукраїнської асоціації «Альраід».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Какими особенностями обладают современные ноутбуки? Параллельная реальность. Из жизни манекенов Подари себе счастье Адвентисти готують наукову конференцію «Журналістика, медіа служіння і медіаосвіта» Виртуальные развлечения с денежными призами победителям

Публикации