Кияни підтримали петицію про знесення споруди УПЦ (МП) біля Десятинної церкви

01.02.2018 22:04 9

Кияни підтримали петицію про знесення споруди УПЦ (МП) біля Десятинної церкви

Кияни зібрали необхідну кількість голосів під петицією з вимогою знести будівлю УПЦ (Московського Патріархату), розташовану біля Десятинної церкви в центрі столиці.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на сайт Київської міської ради.

"Територія, на якій незаконно побудована споруда - каплиця УПЦ (МП), належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення та містить культурну спадщину Києва, є пам'яткою історії національного та місцевого значень", - пише в петиції її автор В'ячеслав Толпига.

За його словами, ця територія належить громаді Києва і була передана в постійне користування Національному музею історії України для збереження цієї пам'ятки без зміни цільового призначення.

Наразі пропозиція зібрала більше 10,6 тис. голосів.

За правилами Київської міської ради, петиції, що збирають щонайменше 10 тисяч підписів, влада міста має розглянути протягом 90 днів.

УПЦ (МП) називає цю споруду Володимиро-Ольгинським храмом свого Десятинного чоловічого монастиря.

Як відомо, 27 січня Шевченківський райсуд Києва заарештував на 2 місяці з альтернативою застави двох підозрюваних у спробі підпалити цю будівлю.

25 січня націоналісти організацій "С-14", "Традиції і порядок" та "Сокол" демонтували інформаційний борд храму.

Активісти пояснюють свої дій тим, що УПЦ (МП) не мала права щось будувати на цій землі.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/69929/

Следующая новость
Предыдущая новость

В Херсоне при участии властей открыли мемориал рабби Гилеля из Парича Суд дозволив заочне розслідування щодо екс-міністра Захарченка у "церковній справі" Не упустите новинку Рада церков Вінниччини закликає місцеву владу і мешканців знайти компромісне рішення щодо будівництва кладовища Удобная покупка авиабилетов

Публикации