Католицький священик розповів про стосунки між конфесіями в Чернівцях

27.02.2018 22:43 6

Католицький священик розповів про стосунки між конфесіями в Чернівцях

"1990 року було тільки два римсько-католицьких священики на всю Чернівецьку область. Тоді нам доводилось обслуговувати всі буковинські храми, ми відправляли по п’ять служб на день. Було дуже важко. Зараз, коли я вдруге приїхав до Чернівців після того, як служив на Львівщині, я побачив, що багато змінилося – з’явилися нові храми, відновили занедбані святині і тепер на Буковині працюють 12 священиків", – каже він.
Загалом в Чернівецькій області функціонують 28 римсько-католицьких храмів, три з яких у Чернівцях – храм Найсвятішого Серця Ісуса, базиліка Воздвиження Всечесного Хреста та храм святого архангела Михаїла у Садгорі. Ще є храм святого Антонія навпроти залізничного вокзалу на вулиці Капеланській, але ним за згоди римо-католиків користуються греко-католики.
"Чернівці – досить велике місто, і часто людям важко дістатися до найближчої святині. Тому думаємо над тим, аби відкрити у деяких мікрорайонах хоча би невеликі каплиці", – говорить священик. – Щодо нашої парафії, то вона налічує близько тисячі прихожан. Серед вірян багатьох пам’ятаю ще з початку 90-х, але зустрічаю й чимало нових обличь. Парафія розвивається – одні відходять, інші приходять".
За його словами. у Чернівцях йому "завжди подобалась толерантність – міжнаціональна та міжконфесійна. Коли я служив у інших містах Західної України, то не всюди була така повага одне до одного. Я наводжу Чернівці як зразкве місто, де знаходять спільну мову".
Казати, що церква є польською, недоречно, вважає о. Анатолій Шпак. "До нашого храму регулярно приходять близько сімдесяти індусів, і деякі люди запитують: «А що, вони теж поляки?». Це відкриті, безпосередні, усміхнені молоді хлопці й дівчата, які навчаються в медичному університеті. Під час служби, яку для них відправляють англійською мовою, вони дуже гарно співають, – зазначає він. – Ще двадцять років тому я не міг уявити такої ситуації. До 90-х років у нас навіть не було релігійних книг українською мовою, а зараз увага зосереджена на тому, щоби служба велася мовою, яку люди розуміють. Церква повинна йти у ногу з часом, розвиватися, і ми стараємося входити в сучасний світ, сучасне суспільство, а не жити минулим".
Також, за словами священика, парафія перебуває у постійному зв’язку з іншими конфесіями: "Найтісніше співпрацюємо із греко-католиками, адже вони теж підпорядковані Папі Римському. У нас дуже гарні стосунки з православними, особливо УПЦ Київського патріархату та автокефальною церквою. Навіть із протестантами зустрічаємось і знаходимо спільну мову. Водночас дещо напружені відносини з духівниками Московського патріархату. Хоча я завжди акцентую на тому, що всі ми християни і нам нічого ділити, а потрібно об’єднуватися, адже є над чим працювати".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Быстрые кредиты онлайн Монастир на Франківщині перейшов під юрисдикцію Київського Патріархату Игровые аппараты Вулкан 777 Відомості про релігійну та етнічну приналежність українців як виняток можуть передаватися в Європол Все о ХГЧ, беременности и материнстве

Публикации