Католицький священик розповів про стосунки між конфесіями в Чернівцях

27.02.2018 22:43 6

Католицький священик розповів про стосунки між конфесіями в Чернівцях

"1990 року було тільки два римсько-католицьких священики на всю Чернівецьку область. Тоді нам доводилось обслуговувати всі буковинські храми, ми відправляли по п’ять служб на день. Було дуже важко. Зараз, коли я вдруге приїхав до Чернівців після того, як служив на Львівщині, я побачив, що багато змінилося – з’явилися нові храми, відновили занедбані святині і тепер на Буковині працюють 12 священиків", – каже він.
Загалом в Чернівецькій області функціонують 28 римсько-католицьких храмів, три з яких у Чернівцях – храм Найсвятішого Серця Ісуса, базиліка Воздвиження Всечесного Хреста та храм святого архангела Михаїла у Садгорі. Ще є храм святого Антонія навпроти залізничного вокзалу на вулиці Капеланській, але ним за згоди римо-католиків користуються греко-католики.
"Чернівці – досить велике місто, і часто людям важко дістатися до найближчої святині. Тому думаємо над тим, аби відкрити у деяких мікрорайонах хоча би невеликі каплиці", – говорить священик. – Щодо нашої парафії, то вона налічує близько тисячі прихожан. Серед вірян багатьох пам’ятаю ще з початку 90-х, але зустрічаю й чимало нових обличь. Парафія розвивається – одні відходять, інші приходять".
За його словами. у Чернівцях йому "завжди подобалась толерантність – міжнаціональна та міжконфесійна. Коли я служив у інших містах Західної України, то не всюди була така повага одне до одного. Я наводжу Чернівці як зразкве місто, де знаходять спільну мову".
Казати, що церква є польською, недоречно, вважає о. Анатолій Шпак. "До нашого храму регулярно приходять близько сімдесяти індусів, і деякі люди запитують: «А що, вони теж поляки?». Це відкриті, безпосередні, усміхнені молоді хлопці й дівчата, які навчаються в медичному університеті. Під час служби, яку для них відправляють англійською мовою, вони дуже гарно співають, – зазначає він. – Ще двадцять років тому я не міг уявити такої ситуації. До 90-х років у нас навіть не було релігійних книг українською мовою, а зараз увага зосереджена на тому, щоби служба велася мовою, яку люди розуміють. Церква повинна йти у ногу з часом, розвиватися, і ми стараємося входити в сучасний світ, сучасне суспільство, а не жити минулим".
Також, за словами священика, парафія перебуває у постійному зв’язку з іншими конфесіями: "Найтісніше співпрацюємо із греко-католиками, адже вони теж підпорядковані Папі Римському. У нас дуже гарні стосунки з православними, особливо УПЦ Київського патріархату та автокефальною церквою. Навіть із протестантами зустрічаємось і знаходимо спільну мову. Водночас дещо напружені відносини з духівниками Московського патріархату. Хоча я завжди акцентую на тому, що всі ми християни і нам нічого ділити, а потрібно об’єднуватися, адже є над чим працювати".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

УАПЦ обіцяє перевірку продажу монастиря Казино Вулкан 777 приглашает геймеров протестировать новые автоматы Вкусные снеки на закуску Возможность получить международное образование У Львові стартував семінар ОБСЄ по міжконфесійному діалогу

Публикации