Католики і православні відзначили у Володимирі-Волинському мученицьку смерть Йосафата Кунцевича

20.11.2018 6:51 12

Католики і православні відзначили у Володимирі-Волинському мученицьку смерть Йосафата Кунцевича

Прибули також католики-кармеліти, зокрема о. Богдан Мегер, настоятель польської провінції чернечого Ордену братів Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, до якого належить о. Лєх Кошляга, настоятель парафії Святих Йоакима та Анни. Саме він ще в 1990-х роках започаткував та розвинув традицію спільної молитви у день спомину св. Йосафата.
Владика Йосафат (Говера), звертаючись до присутніх під час проповіді, зазначив, що не слід шкодувати праці й зусиль для проповідування єдності між християнами, приклад чого показав св. Йосафат Кунцевич. «Справа, за яку ця людина віддала своє життя, варта, щоб над нею глибоко задуматись. «Возлюбімо одне одного» — заповідь, дана усім, без неї людська душа порожня. Що означає бути християнином? Це жити Євангелієм та виконувати Божі заповіді. Сучасні люди живуть, наче відгородившись одне від одного високим парканом, не знаючи потреб одне одного, в той час, коли хтось, можливо, потребує нашої допомоги, очікує від нас вчинків милосердя. Єдність – справа нелегка і кропітка, що вимагає насамперед молитви і чималих зусиль, однак молитва й праця можуть вчинити її дійсністю. Звертаючи очі до св. Йосафата, треба насамперед шукати єдності з Богом та одне з одним», - сказав владика Йосафат.
Меса завершилася спільною молитвою біля реліквій св. Йосафата та гімном прославлення «Te Deum». Опісля лунали слова подяки, зокрема, владика Михайло (Колтун) зазначив, що єдність не прийде, якщо її не прагнути, а вона сьогодні потрібна скрізь, в усіх сферах життя.
Очільник Володимир-Волинської і Турійської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату владика Матфей додав, що єдність повинна здійснюватись не на словах, а на ділі. Духовенство, за його словами, показує приклад суспільству, громаді, вірянам, що може бути в єдності, і це – приклад християнського життя.
Зі словами вдячності звернулися настоятель польської провінції Ордену кармелітів о. Богдан Мегер та о. Лєх Кошляга, котрий усю заслугу в цій справі віддає св. Йосафату.
Католиуи вважають Йосафата Кунцевича одним зпокровителів України. У Ватикані вшанують українського святого Йосафата Кунцевича, якого в РПЦ вважають "катом", "кровожерливим" і "некрофілом".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Археологи виявили на Львівщині сліди монастиря княжих часів Почаевская лавра продолжает молиться о "спасении России, о восстановлении православной монархии" Український католицький університет проводить краудфандингову кампанію на підтримку Центру підприємництва Сотни видов напольного покрытия от мировых брендов Интернет-магазин автозапчастей фав

Публикации