Католики Житомира просять місцеву владу повернути їм будівлю колишньої дієцезіальної курії

21.02.2018 18:03 6

Католики Житомира просять місцеву владу повернути їм будівлю колишньої дієцезіальної курії

Лист-звернення підписали також усі римо-католицькі єпископи Житомирської області. У зверненні зазначається, що раніше римо-католики "зверталися до голів облдержадміністрації, інших владних структур, трьох Президентів України з одним-єдиним проханням – повернути вірянам приміщення обласного краєзнавчого музею (колишня дієцезіальна курія Римсько-Католицької Церкви)".
Влада пропонувала різні варіанти розв'язання проблеми: від побудови нового музейного комплексу, створення історико-архітектурного комплексу «Старий Житомир» до перенесення музею у приміщення магістрату. Відмову повернути курію католикам обґрунтовували чинним законодавством – указом президента України «Про заходи щодо повернення релігійним організаціям культового майна» від 04.03.1992 №125 (повертати можна лише культові споруди) і Законом України «Про музейну справу» (вилучати приміщення музеїв можна лише за умов надання музею іншого рівноцінного приміщення).
11 липня 2012 року була ухвалена постанова голови облдержадміністрації №244 «Про створення робочої групи для вивчення питання передачі приміщення обласного краєзнавчого музею у м. Житомирі у власність Києво-Житомирсьокї дієцезії Римсько-Католицької Церкви». Однак питання так і залишилося нерозв'язане.
"Римо-католики почуваються проігнорованими, особливо в ситуації, коли православним братам передали Хресто-Воздвиженську церкву. Саме через брак відповідного приміщення місто Житомир не відвідав Папа Римський під час перебування в Україні. Звертаємося до Вас із проханням розв'язати питання щодо повернення Київсько-Житомирській дієцезії священицького будинку", – йдеться у зверненні.
Зазначається також, що за роки незалежності України релігійним організаціям передано у власність 10 081 будівель, а в користування – 4513, серед них 3935 пам'яток архітектури й 951 колишніх некультових церковних споруд (Статистичний звіт Державного департаменту у справах релігій за 2006 р.).

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшие и новые автоматы в казино Вулкан Увлекательные азартные игры 777 бесплатно В Киеве исламские шейхи вошли в жюри конкурса верстки и графического дизайна Недвижимость в Испании на выгодных условиях Как и где заказать выполнение дипломной работы?

Публикации