Католики Житомира просять місцеву владу повернути їм будівлю колишньої дієцезіальної курії

21.02.2018 18:03 6

Католики Житомира просять місцеву владу повернути їм будівлю колишньої дієцезіальної курії

Лист-звернення підписали також усі римо-католицькі єпископи Житомирської області. У зверненні зазначається, що раніше римо-католики "зверталися до голів облдержадміністрації, інших владних структур, трьох Президентів України з одним-єдиним проханням – повернути вірянам приміщення обласного краєзнавчого музею (колишня дієцезіальна курія Римсько-Католицької Церкви)".
Влада пропонувала різні варіанти розв'язання проблеми: від побудови нового музейного комплексу, створення історико-архітектурного комплексу «Старий Житомир» до перенесення музею у приміщення магістрату. Відмову повернути курію католикам обґрунтовували чинним законодавством – указом президента України «Про заходи щодо повернення релігійним організаціям культового майна» від 04.03.1992 №125 (повертати можна лише культові споруди) і Законом України «Про музейну справу» (вилучати приміщення музеїв можна лише за умов надання музею іншого рівноцінного приміщення).
11 липня 2012 року була ухвалена постанова голови облдержадміністрації №244 «Про створення робочої групи для вивчення питання передачі приміщення обласного краєзнавчого музею у м. Житомирі у власність Києво-Житомирсьокї дієцезії Римсько-Католицької Церкви». Однак питання так і залишилося нерозв'язане.
"Римо-католики почуваються проігнорованими, особливо в ситуації, коли православним братам передали Хресто-Воздвиженську церкву. Саме через брак відповідного приміщення місто Житомир не відвідав Папа Римський під час перебування в Україні. Звертаємося до Вас із проханням розв'язати питання щодо повернення Київсько-Житомирській дієцезії священицького будинку", – йдеться у зверненні.
Зазначається також, що за роки незалежності України релігійним організаціям передано у власність 10 081 будівель, а в користування – 4513, серед них 3935 пам'яток архітектури й 951 колишніх некультових церковних споруд (Статистичний звіт Державного департаменту у справах релігій за 2006 р.).

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Накрутить подписчиков на Телеграмм канал Огромный выбор рюкзаков для украинцев Настоящее масло тмина по выгодной цене Перевозка умерших по Украине Увлекательные горящие туры за границу

Публикации