З’явилися подробиці знищення вогнем найбільшої дерев’яної церкви у Західній Україні

11.06.2018 21:37 6

З’явилися подробиці знищення вогнем найбільшої дерев’яної церкви у Західній Україні

Як інформувала РІСУ, в ніч на понеділок 11 травня, на Прикарпатті до тла згоріла церква, розташована в селі Новиця Калуського району.

Вогонь знищив будівлю церкви на загальній площі 250 м.кв.

На пожежі врятували 1 допоміжну будівлю церкви, 1 дзвіницю та 5 поруч розташованих житлових будинків.

Причини виникнення пожежі встановлюють.

У соціальній мережі Facebook калуська журналістка Галина Когут розповіла про деталі пожежі, повідомляє «Галка»:

«Сьогодні вночі згоріла церква УПЦ КП у Новиці. Першою вогонь через вікно о 01.45 хвилин побачила жителька села – Леся Степанівна Мойсин. На той час він локалізувався у паламарській. Відразу разом з родиною і сусідами обдзвонювали знайомих, повідомили рятувальників. До пожежників, за словами Лесі Мойсин, довго не могли додзвонитися. Сигнал про пожежу до рятувальників надійшов о 2 годині 6 хвилин. Через 16 хвилин прибула перша пожежна машина. Вогонь швидко охоплював храм. Коли прибули пожежники, палала вже вся будівля церкви. Буквально за годину з найбільшої дерев’яної церкви в Західній Україні залишилося згарище. Люди, які збіглися звідусіль, носили у відрах воду, допомагали пожежникам обливати водою сусідні будинки. Пожежникам вдалося врятувати дзвіницю, ротонду, сусідні будинки та церковну хатинку.Калуським пожежним допомагали колеги з Войнилова, Рожнятова, Карпатнафтохіму. На місці пожежі ще з ночі працює штаб, оперативні групи з’ясовують ситуацію. Люди обговорюють різні версії: від необережності — до навмисного підпалу. Храм, який згорів, був унікальним своїми розмірами. Він був найбільшим дерев’яним храмом Західної України. Та й взагалі в Україні він поступався лише Троїцькому собору м. Новомосковськ. Церкву збудовано під керівництвом тодішнього пароха села о. Петра-Богдана Соловія (1894-1963) і освячено 19 серпня 1938 року. На той час сподвигнути таку велич було не просто, адже таких технологій, які є зараз, на той час не було, все було зроблено руками. Цього року у серпні храм мав святкувати свій 80-літній ювілей».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/extraordinary_situations/71417/

Следующая новость
Предыдущая новость

Заказать грузоперевозки от надежного перевозчика Современные услуги печати Изготовление пакетов и печать логотипов на заказ Броши из бисера на фетре Курс валюти у Львові

Публикации