Зробимо все, аби всі православні українці доєдналися до ПЦУ, – Митрополит Епіфаній у Львові

12.04.2019 8:03 3

Зробимо все, аби всі православні українці доєдналися до ПЦУ, – Митрополит Епіфаній у Львові

Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Епіфаній 10-11 квітня перебуває з першим архипастирським візитом у Львові.

За повідомленням офіційного сайту ПЦУ, 10 квітня у кафедральному Соборі Успіня Пресвятої Богородиці Львівської єпархії ПЦУ відбувся молебень перед списком чудотворної ікони Божої Матері “Милостива”, яку привіз до Львова Митрополит Епіфаній. Співслужили Предстоятелю митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архиєпископ Дрогобицький і Самбірський Яків.

«Ми вже заклали фундамент для майбутнього єднання всіх православних християн України в єдиній незалежній Помісній Православній Церкві навколо престолу Київського. Але, у нас всіх попереду багато спільної роботи задля того, аби й інші православні українці зрозуміли це і доєдналися до нашої Церкви. Наші двері, наші обійми і серця відкриті для всіх ієрархів, духовенства і вірян України, які до цього часу вагаються і не доєдналися до єдиної Помісної Православної Церкви», – зазначив Митрополит Епіфаній у промові.

За словами Предстоятеля ПЦУ, Бог дарував українцям Свободу – суверенну державу і незалежну Православну Церкву, яка має стати духовною основою для розбудови потужної, європейської України. «Ми повинні з вами зробити все для того, щоб Україна і надалі розвивалася, зміцнювала свою незалежність та ідеали, за які ми стояли на Майдані під час Революції Гідності», – наголосив Предстоятель ПЦУ.

Після молебню у Свято-Покровському кафедральному соборі Львівсько-Сокальської єпархії відбулося читання Великого покаянного канону прп. Андрія Критського. Відбулася і зустріч з місцевою владою.

11 квітня Митрополит Епіфаній зустрівся з журналістами на прес-сніданку. Опісля Митрополит відвідає Львівський національний аграрноий університет в м. Дубляни, де візьме участь в науковій конференції "Томос і Україна".

Довідка

Автором Ікони Божої Матері, званої “Милостивою” (Кікською) вважається святий євангелист Лука. Назву свою “Кіккотиса” отримала від гори Кікос, що на острові Кіпр. У місцевому монастирі, розташованому на горі, вона нині й зберігається. За переданням, перш ніж потрапити на острів Кіпр, чудотворний образ Богородиці довго мандрував: спочатку зберігався в одній з перших християнських громад в Єгипті, потім був перевезений до Константинополя, де залишався до часу Олексія Комніна (кінець XI – початок XII століття).

На острів Кіпр ікону доставив старець Ісая, який отримав Божественне одкровення на виконання цієї місії. З моменту прибуття на острів ікона стала відома численними чудесами, що відбувалися навколо неї. Відтоді до обителі Богоматері Милостивої з усього світу стікаються люди з різними недугами та отримують зцілення за своєю вірою.

У чудотворну силу святої ікони вірять не лише християни, але й іновірці, які часто звертаються до неї в бідах і хворобах. Ікона має особливість – вона закрита до половини пеленою від верхнього лівого кута до правого нижнього так, що ликів Богоматері і Божественного Немовляти ніхто не може бачити. Зображення Богоматері на іконі являє собою тип Одигітрії.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/75388/

Следующая новость
Предыдущая новость

Где найти профессионального фотографа интерьеров в Киеве? Глава УГКЦ відвідав скаутський табір і закликав молодь и церкву "разом працювати і йти в ногу" Газобетон від компанії BETONERA Велосипеды в Кривом Роге Компрессорные станции по ценам производителя

Публикации