Знищення храму у Сімферополі – це помста за правозахисну діяльність архиєпископа Климента, - речник ПЦУ

02.07.2019 13:40 0

Знищення храму у Сімферополі – це помста за правозахисну діяльність архиєпископа Климента, - речник ПЦУ

Рішення російського суду в Криму передати в користування російського Мінмайна Криму приміщення кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги, де раніше проводила Богослужіння Кримська єпархія УПЦ (КП), означає «фактичне знищення» Кримської єпархії ПЦУ.

Таку думку Крим.Реалії висловив архиєпископ ПЦУ Євстратій (Зоря).

«Фактично це рішення означає знищення єдиного українського православного храму в Сімферополі і є продовженням того беззаконня, яке чинить окупаційна влада в Криму проти всіх тих, хто не сприймає російську окупацію», – вважає священнослужитель.

За його словами, також це рішення є помстою російської влади за правозахисну діяльність архиєпископа Кримської єпархії Православної Церкви України Климента.

«Додатково я думаю, що це особиста помста російської влади саме керівнику Кримської єпархії архиєпископу Клименту за його особисту позицію і за його правозахисну діяльність. Він широко відомий саме тим, що був громадським захисником тих, кого окупаційна влада ув'язнила, як із українського середовища, так і з кримськотатарських активістів», – каже архиєпископ Євстратій (Зоря).

Підконтрольний Росії Арбітражний суд Криму зобов'язав передати в користування російського Мінмайна Криму приміщення кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги. Таким чином суддя Вадим Шкуро постановив частково задовольнити позов Міністерства майнових і земельних відносин Криму до Кримської єпархії УПЦ КП.

Також суд постановив, що Кримська єпархія УПЦ КП повинна виплатити 12 тисяч рублів державного мита.

Раніше архиєпископ Кримської єпархії Православної Церкви України Климент повідомив, що влада Криму вимагає «звільнити приміщення» Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі. Російська влада Криму направила припис про «звільнення приміщень» собору.

У російському Мінмайна Криму пояснили вимогу до Кримської єпархії УПЦ КП покинути будівлю Кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла в створену Православну Церкву України.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/76359/

Следующая новость
Предыдущая новость

ГДЗ по ОБЖ - восьмиклассник поймет У Львові вандали знесли голову скульптурної Богородиці Чудотворная икона в помощь от пагубной зависимости Как не ошибиться с выбором подарка для девушки Быстрые грузоперевозки в Днепре

Публикации