«Змінити календар потрібно усім разом, щоб не зруйнувати єдності жодної з Церков», – Глава УГКЦ

27.12.2019 4:11 0

«Змінити календар потрібно усім разом, щоб не зруйнувати єдності жодної з Церков», – Глава УГКЦ

Святкування Різдва – це не є питання дати. Це питання переживання певної надії. Переживання Божої присутності між нами. Ми маємо шукати шляхів переходу на григоріанський календар. Про це заявив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в інтерв’ю Радіо Свобода.

«При цьому треба усвідомлювати, що мусимо перейти разом, аби ця зміна календаря не зруйнувала внутрішньої єдності жодної з Церков», – додав Блаженніший Святослав.

Предстоятель зауважив, що 25 грудня велика частина вірних Греко-Католицької Церкви святкують Різдво в різних куточках земної кулі.

Глава УГКЦ зауважив, що коли ми говоримо про зміну дати Різдва, то йдеться про зміну цілого календаря.

Крім Різдва ідеться, зокрема, про День захисника України, що нині відзначається 14 жовтня – у день християнського свята Покрови Богородиці за юліанським календарем; саме цей день традиційно сприймався як день українського козацтва, а також як символічний день заснування Української повстанської армії. В разі переходу на григоріанський, чи новоюліанський календар, свято Покрови буде 1 жовтня.

Блаженніший Святослав пояснив, що коли ми святкуватимемо Різдво 25 грудня, це означатиме, що Богоявлення, тобто велике освячення йорданських вод, буде 6 січня, не 19. Миколая – 6 грудня.

«Є поняття так званого новоюліанського календаря, коли так звані нерухомі свята, як-от Різдво, святкують за новим стилем, себто за григоріанським календарем. А рухомі свята, які пов'язані з пасхальним циклом, і саме свято Пасхи залишається за старим, юліанським, способом вираховування цього дня», – розповів він.

За словами Блаженнішого Святослава, це лише дисциплінарні питання, які встановлені передусім церковною владою. І оскільки вони не належать до суті християнської віри, яка є незмінною, а йдеться про календар, то їх можна його змінювати. І це повинно служити для якоїсь мети.

«Перехід на інший календар багато в чому залежить від свідомості самих людей: щоб люди розуміли, що перехід на новий стиль не означає переходу на несправжні дати. Ідеться про певні зміни, які б мали послужити кращому святкуванню певних подій», – резюмував Предстоятель УГКЦ. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/78329/

Следующая новость
Предыдущая новость

Экспресс займ быстро и выгодно У Житомирі в соборі УПЦ КП відкривають виставку унікальних вірменських ікон України Купить фотообои по лучшей цене Обозрение сервиса подбора банных заведений в городе Киев Ремонт в кухне и покупка мебельного гарнитура в Твери

Публикации