Зеленський створив комісію, яка розбереться із корупцією в Умані, що перешкоджає зведенню синагоги

26.09.2019 22:05 0

Умань, в якій знаходиться могила рабина Нахмана, - найважливіший релігійний центр для брацлавських хасидів. Щорічно сюди приїжджають десятки тисяч єврейських прочан. За кілька днів до свята Рош ха-Шана в місті відбулася історична подія.

Президент України Володимир Зеленський за участю Ортодоксальної єврейської торгової палати (ОЄТП) заснував спеціальну комісію в складі чотирьох чоловік. Комісія буде займатися захистом інтересів єврейської громади. Також вона покликана покласти край зловживанням і корупції в Умані. Комісію очолює помічник президента України Тигран Єгизарян. Він особисто зустрівся з мером Умані та повідомив йому про створення Комісії і планах уряду кардинально змінити ставлення до єврейських релігійних лідерів, бізнесменів і паломників.

Про це було оголошено на прес-конференції в Умані, повідомляє 25 вересня Резонанс із посиланням на Lenta.UA. Про це інформує сайт Резонанс.

У конференції взяли участь члени Комісії, делегація ОЄТП на чолі із засновником і генеральним директором Дуві Хонігом, глави єврейських громад і держчиновники.

Дуві Хоніг зазначив, що конференція відбулася практично відразу після виступу президента США Дональда Трампа на саміті ООН «Глобальний заклик до захисту свободи віросповідання», в ході якого він закликав світову спільноту захистити свободу віросповідання і святі місця. ОЄТП працювала в тісному контакті з Білим домом щодо вирішення ситуації в Умані.

Робота ОЄТП в Умані почалася в кінці літа після того, як стало відомо про корупційне свавілля в місті, яке чітко проявилося в перешкоджанні місцевої влади будівництву синагоги і громадського центру для 30 000 євреїв. План будівництва був затверджений заздалегідь. Однак, коли рабин Ісраель Ельхадад, який відповідає за будівництво, відмовився платити міським чиновникам хабар у розмірі $350 000, міська рада Умані змінила цільове призначення земельної ділянки, на якій передбачалося будівництво єврейського меморіального комплексу, а проти Ісраеля були висунуті сфальсифіковані кримінальні звинувачення.

Палата також має в своєму розпорядженні факти про корупцію і переслідування інших єврейських організацій, в тому числі знаменитого шульського рабина Мермельштейн, коли муніципалітет заборонив використання шула для Рош ха-Шана і залякував місцевих жителів.

Президент Зеленський особисто зустрівся з паном Хонігом в Києві. Під час зустрічі Хоніг розповів президенту і його оточенню про страшні події в Умані. Хоніг також обговорив це питання з членами адміністрацій Трампа і Нетаньяху

Під час конференції голова Комісії Тигран Єгизарян оголосив, що будівництво синагоги буде продовжено. Він зазначив, що місце, на якому буде побудована синагога, знаходиться поруч з місцем, де майже 30 000 євреїв були вбиті під час Голокосту. І це увічнить їх святі душі.

У свою чергу, пан Хоніг підкреслив, що створення Комісії і ліквідація корупції забезпечать надходження міжнародних інвестицій в Умань і Україну в цілому, що позитивно вплине на економіку регіону та якість життя.

«Від імені євреїв усього світу я хочу подякувати президента Зеленського, членів Комісії та інших українських лідерів за те, що вони так швидко і рішуче відреагували на озвучені нами проблеми», - зазначив пан Хоніг. «Палата сподівається продовжити спільну роботу по забезпеченню безпечного та вільного від корупції життя в Україні».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/other_confessions/judaism/77272/

Следующая новость
Предыдущая новость

Мінюст затвердив положення про Душпастирську раду з питань релігійної опіки в пенітенціарній системі ккраїни Популярные азартные игры в интернете Что нужно сделать перед началом новых отношений Политики и духовенство УПЦ пришли к выводу: «Продолжение насильственного втягивания Украины в европейское сообщество является преступлением» Как оформить займ онлайн в Украине

Публикации