За участю глави УГКЦ в соборі Святої Софії презентують факсимільне видання Галицького Євангелія 12 ст.

22.11.2018 16:08 6

За участю глави УГКЦ в соборі Святої Софії презентують факсимільне видання Галицького Євангелія 12 ст.

Галицьке Євангеліє – це рукописне Євангеліє 1144 року. Найдавніший із точно датованих слов'янських рукописів Четвероєвангелія. Рукопис створено в Галицько-Волинському князівстві.
Презентація видань відбудеться у рамках Біблійної конференції з нагоди відзначення Року Божого Слова в Україні.
Як розповів Департаменту інформації УГКЦ о. доктор Роман Островський, віце-ректор з навчальної частини Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ, презентація має на меті представити одну з найдавніших пам'яток Київської Русі – Галицьке Євангеліє.
Особливість цього Євангелія підкреслив верховний архієпископ Святослав у м. Крилосі 6 серпня 2018 року: «Галицьке Євангеліє вказує на безперервність і спадкоємність релігійно-культурної традиції Галицько-Волинського князівства та її тісний зв’язок із золотоверхим Києвом, звідкіля Слово Боже, об’явлене у Святому Письмі, дійшло до Прикарпаття й воплотилося в серцях русичів-галичан. Примітно, що тривалий час Галицьке Євангеліє зберігалося на Крилоській горі в катедральному храмі Успення Пресвятої Богородиці, який є одним із символів єдності київського християнства».
Під час презентації у соборі Софії Київської буде продемонстровано факсиміле Галицького Євангелія, бо сам оригінал знаходиться у Москві в Державному історичному музеї. Свого часу його вивезли з України і до цього часу Галицьке Євангелія не повернулося.
Біблійна конференція з нагоди відзначення Року Божого Слова в Україні триватиме один день і включатиме два пленарні засідання:
Перше засідання (10:00-12:00) у Софії Київській;
Друге засідання (14:00-20:00) у патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ (вул. Микільсько-Слобідська, 5).
У патріаршому соборі буде представлено документ Папської біблійної комісії «Натхнення та правда Святого Письма». На цьому майданчику буде дискусія більш вузького характеру: науково-біблійного, дослідницького, співвідношення людського слова та Слова Божого, зокрема те, як його інтерпретувати.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Митрополит Онуфрій відвідав Православну спартакіаду з греко-римської боротьби Сім’ї учасників АТО пройшли реабілітацію в монастирі УГКЦ Справки формы 027 у Переваги теплових насосів Сканер Argox AS-8000: компактное устройство для считывания штрих-кодов

Публикации