Зачепило за живе: В РПЦ заявили, що мають наукові докази “чудесності” Благодатного вогню

15.03.2018 22:38 9

Зачепило за живе: В РПЦ заявили, що мають наукові докази “чудесності” Благодатного вогню

Керівник експертної робочої групи з наукового опису чудесних знамень при Богословській комісії РПЦ академік Павло Флоренський заявив, що їх група має наукові підтвердження “чудесності” Благодатного вогню, повідомляє “Правмір”.

Він розповів, що робоча група посилала в Єрусалим делегацію, в складі якої був фізик Андрій Волков. За словами Флоренського, Волков приніс прилади в храм Гробу Господнього і заміряв частоти електромагнітного випромінювання.

“Він встановив, що в момент загоряння вогню відбувається потужний низькочастотний електророзряд. Такий розряд міг бути в результаті блискавки або електрозварювання, а нічого цього там в той момент не було. Так що ми і науковим фактом підтвердили незвичайність, тобто чудесність цього явища”, – зазначив Павло Флоренський.

Нагадаємо, 12 березня священик Вірмено-Григоріанської Церкви Самуїл Агонян заявив журналістам про фальсифікації сходження Благодатного вогню в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі. Він розповів, що тричі бачив, як вогонь запалюють від масляної лампади присутні при обряді священнослужителі. Академік Флоренський заяву вірменського священика назвав «по суті єретичною».

“Дива ці відбуваються століттями. І всі ці століття є сумніви і спростовують. Шукають у Патріархів запальничку, з якою вони нібито сотні років входять до Кувуклії”, – заявив керівник експертної робочої групи РПЦ.

Академік вважає, що “коли є велика святиня, навколо неї неминуче бувають конфлікти”, тому Благодатний вогонь є “свідченням, вимогою і символом необхідності нашої єдності”.

Флоренський стверджує, що Благодатний вогонь спалахує “тільки в руках Єрусалимського православного Патріарха, при молитовній участі представників Вірменської та Коптської церков, старців з Лаври Сави Освяченого і так шокуючих нас арабських православних хлопчаків, які обходять Кувуклію, – шакріатів, що б’ють в бубни, танцюючих і викрикуючих слова молитви”.

За його словами, вогонь “не спалахував у 1923 році, коли Святішого Патріарха Тихона відсторонили від служіння”.

“Тільки якщо всі разом. Чудо сходження вогню пов’язане з усім світом. І з нами теж”, – сказав Павло Флоренський.

Нагадаємо, один з настоятелів Храму Гробу Господнього в Єрусалимі, який представляє Вірменську церкву Самуїл Агоян заявив, що "благодатний вогонь" запалюється від масляної лампади. Про це він сказав в інтерв'ю ізраїльському телебаченню.

У квітні 2011 роцку диякон Андрій Кураєв заявляв, що Благодатний вогонь “сходить від запальнички у кишені”.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/70433/

Следующая новость
Предыдущая новость

Промышленные фильтры обратного осмоса На Тернопільщині біля храму УГКЦ вивісили списки, хто скільки не здав на ремонт Берите автомобили во временное пользование Оформление визы без проблем УПЦ предостерегает от новой ереси — культа архимандрита Рафаила (Бараника)

Публикации