Зарваниця цими вихідними очікує близько ста тисяч паломників з усього світу

12.07.2019 10:51 0

Зарваниця цими вихідними очікує близько ста тисяч паломників з усього світу

150 кілометрів пішки. На прощу до Марійського духовного центру Зарваниця в Теребовлянському районі вирушили перші паломники. Йтимуть вони майже п’ять днів. Звідки йдуть і чим особлива цьогорічна проща, знають кореспонденти Т1 Новини.

Кілька десятків тисяч паломників очікують на цьогорічній прощі у Зарваниці Теребовлянського району. Вона відбудеться вже цими вихідними,13-14 липня. Перші колони прочан вже вирушили з Хмельницька і Кам’янець-Подільського 9 липня. Дорогою до них долучаються й інші паломники.

- Піші колони налічують 100-150 осіб, а в дорозі можливо й більше доєднаються. Це великий духовний подвиг. Ми знаємо, що ще з інших локацій будуть вирушати паломники. Знаємо, що йдуть з інших областей. Є такі паломники, які їдуть на велосипедах і які долають десятки і сотні кілометрів, - каже прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин.

Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, на цьогрічну прощу Тернопільсько-Зборівська архиєпархія приготувала масштабну програму для молоді. Центральною подією стане зустріч Патріарха Святослава з молоддю, 13 липня (початок о 16-й годині) в межах творення Єдиного молодіжного простору УГКЦ.

Молодіжна комісія єпархії у співпраці з ГО «Зарваницька ініціатива» також проведе зустріч для молоді у форматі відкритого університету. Тема спілкування — «Реальність молоді в селі й те, що на неї чекає в місті».

Зустріч відбудеться на території Молодіжно-духового центру в Зарваниці з 18:00 до 19:30.

На завершення організатори готують Духовно-мистецьку програму для молоді на Співочому полі, яка розпочнеться опівночі і триватиме майже до світанку. Серед запрошених гуртів — «Шпилясті Кобзарі» і «Кана». Ведучі програми — Тетяна Дармограй та отець Роман Демуш.

Кульмінацією прощі у Зарваниці стане недільна ранкова Літургія (14 липня), яку очолить Патріарх УГКЦ і на якій співслужитимуть усі єпископи.

Довідка:

Зарваниця є одним із найдавніших чудотворних місць України. Історія починається з 1240 року. Тоді монах з Києва, рятуючись від навали хана Батия, втікав на Західну Україну. Виснажений чернець заснув на березі Стрипи. Йому приснилася Матір Божа. Прокинувшись, він побачив перед собою ікону Богородиці з Ісусом, яка височіла над джерелом. Монах, помолившись, обмив свої рани джерельною водою – і вмить одужав. А місце, де «зарвав його сон», назвав Зарваницею. Згодом біля джерела було збудовано дерев’яну капличку, в якій зберігалася чудотворна ікона. Зараз на її місці стоїть каплиця Об’явлення Матері Божої.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_ceremonies/76477/

Следующая новость
Предыдущая новость

Красивый книжный переплет с гарантией В Запорожье мусульмане присоединились к тренингу «Женщины — лидеры перемен в местных общинах» Переоденьте салон своего автомобиля в чехлы из экокожи Отдых в Трускавце 2018 Counter Strike 1.6 – скачать на русском

Публикации