Закят аль-Фітр цього року в Україні становить 100 гривень

07.06.2018 12:45 0

Закят аль-Фітр цього року в Україні становить 100 гривень

Духовне управління мусульман України «Умма» встановило Закят аль-Фітр на 2018 рік (1439 рік за хіджрою) на суму 100 гривень з особи: саме стільки треба для придбання 1 саа (2,176 кг) рису. Втім, вірянин за бажання може сплатити й більше, якщо має таку можливість. Про це у себе на Фейсбуці написав муфтій ДУМУ «Умма» Саїд Ісмагілов.

«Нагадаємо, розмір цієї виплати визначають згідно з хадісом від Ібн Умара:

«Пророк Мухаммад (мир йому і благословення!) зобов’язав сплатити один са'а (2,176 кг) фініків чи зерна у якості Закят аль-Фітр за кожного мусульманина: молодого й старого, чоловіка й жінку, вільного й невільника». Цю милостиню слід сплатити до початку святкової молитви в день свята Ід аль Фітр (Ураза-байрам)», зазначив муфтій.

За його словами, шаріатський комітет ДУМУ «Умма» за основу обчислень взяв середню вартість рису, одну з найуживаніших зернових культур в Україні. Закят аль Фітр можна сплатити в мечетях ДУМУ «Умма» та ісламських культурних центрах, де буде встановлено спеціальні скриньки для пожертв. Зібрані кошти розподілять між нужденними.

«Голова сім’ї повинен сплатити Закят аль Фітр за себе й за всіх, кого він утримує: за дружину, дітей, літніх батьків, що живуть із ним, і навіть слуг. Невиплата Закяту аль Фітр — є гріхом, що позбавляє можливості завершити піст гідним чином» - нагадав Саїд Ісмагілов.

«Щодо часу виплати, то деякі богослови рекомендують сплатити Закят аль Фітр увечері останнього дня посту або наступного ранку, перед святковою молитвою, в той час як інші допускають виплату у будь-який день Рамадану. Рекомендуємо дотримуватися другої думки, якщо ви не передаєте Закят аль-Фітр незаможній людині особисто: адже добродійні фонди й мечеті потребують часу, щоб розподілити зібрані кошти й передати їх адресатам перед святом, а ті мають встигнути придбати все для свого святкового столу.

Що стосується питання виплати Закят аль-Фітр грошима, то це дозволено згідно Шаріату і більше підходить для досягнення шаріатської мети, яка полягає в покращенні становища бідних мусульман та забезпечення їх потреб в день свята», - наголосив муфтій ДУМУ «Умма» Саїд Ісмагілов.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/71378/

Следующая новость
Предыдущая новость

Перевозка тел умерших в любую точку мира Види оздоблювальних каменів Ремонтно-соединительная арматура по доступной цене Заморожені овочі та фрукти - кладязь вітамінів під час Великоднього посту Практичные и качественные шкафы-купе от производителя

Публикации