Завершилося засідання Архиєрейського Собору ПЦУ

15.12.2019 4:29 3

Завершилося засідання Архиєрейського Собору ПЦУ

Щойно у соборі святої Софії завершився Перший Собор ПЦУ з часу її проголошення 15 грудня минулого року. Це був розширений Архиєрейський Собор, на якому були присутні усі єпархіальні владики. Предстоятель ПЦУ Блаженніший Епіфаній за підсумками Собору розповів представникам ЗМІ про найвизначніші події та рішення цього року та про плани на майбутнє.

Предстоятель ПЦУ повідомив, що на Соборі були затверджені рішення, прийняті на 8-ми засіданнях Синоду упродовж року, а це 72 журнали. Православну Церкву України визнали дві помісні Церкви — Олександрійська та Елладська. Упродовж наступного року очікується визнання від ще кількох помісних Церков. "Не називатиму їх зараз, щоб не полегшувати роботи братам, які наполегливо перешкоджають нашому визнанню", - зазначив владика Епіфаній.

Минув рік діяльності владики Епіфанія у статусі Предстоятеля ПЦУ. Він повідомив, що мав багато викликів і внутрішніх, і зовнішніх. Утім рік вважає успішним. Передовсім у тому, що єдність Церкви збережена, і завдяки цьому отримано визнання від інших Церков.

Здійснено також кілька реформ в обрядовості, зокрема, зміни в звершенні Літургії. Важливим стало також налагодження співпраці з молодіжними організаціями, переважно на Східній Україні.

600 парафій УПЦ МП вже приєдналися до ПЦУ, утім протидія триває. При чому Вінниччину обрано своєрідним "пілотний проектом" такої протидії реєстрації громад ПЦУ, в чому задіяно навіть працівники поліції.

Щодо світового визнання ПЦУ, то Митрополит Епіфанй впевнений, що цей процес вже незворотній. ПЦУ отримає визнання з боку усіх помісних Православних Церков світу. І РПЦ буде останньою Церквою, яка все ж визнає ПЦУ. Це лише справа часу, бо ПЦУ – незалежна автокефальна Церква, яка отримала 15-те місце у Диптиху Православних Церков світу.

На запитання журналістів щодо дати Різдва, Предстоятель наголосив, що Церква готова до реформи календаря, утім віряни, особливо на Західній Україні, поки протестують. Про це свідчать соціологічні дослідження та внутрішні опитування ПЦУ. Потрібна значна просвітницька праця, до якої закликав владика Епіфаній журналістів. Він зазначив, що поки не надто піднімає це питання, бо воно наразі роз'єднує суспільство. "Слід пояснювати людям, що ми відзначаємо не дату, а подію - Різдво Господа нашого Ісуса Христа", - нагадав владика.

Почесний Патріарх Філарет на Собор не прибув, хоча був запрошений. За словами владики Епіфанія, учасники Собору закликали його до примирення та завершення самоізоляції.

По завершенні Собору, о 13.00 у Соборі Св. Софії завершено молебень, за участі представників Вселенського Патріархату. О 16.45 у Михайлівському соборі відбудеться вечірня та всенічні служби, а завтра о 9.00 - Архиєрейська Літургія.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/78177/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как заправить картридж? Изготовление любых видов наружной рекламы Качественные мостовые ограждения барьерного типа Сыграйте в бесплатные игровые аппараты на сайте онлайн казино klub-Vulcan-24 Лечебный гриб линчжи по оптимальной цене

Публикации