Журналісти просять СБУ прокоментувати приїзд до Києва митрополита, який вітав Аксьонова

17.11.2018 4:08 3

Журналісти просять СБУ прокоментувати приїзд до Києва митрополита, який вітав Аксьонова

На засідання Собору Української православної церкви Московського патріархату в Києві 13 листопада приїздив митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар (Швець), який раніше вітав Сергія Аксьонова з посадою ватажка анексованого півострова та неодноразово співпрацював з окупаційною владою.

Журналісти Громадського звернулося до СБУ за коментарем — чи перевіряла Служба безпеки дії кримського митрополита УПЦ МП та очікує на відповідь.

Як свідчать фотографії на сайті УПЦ МП, кримський священнослужитель брав участь у Соборі єпископів, якій відбувся в Києво-Печерській Лаврі 13 листопада.

Митрополит неодноразово був присутнім на заходах, організованих окупаційною владою Криму.

Журналісти просять СБУ прокоментувати приїзд до Києва митрополита, який вітав Аксьонова

Зокрема, 23 лютого 2015 року з нагоди першої річниці створення так званого «ополчення Криму» митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар провів молебень та освятив пам'ятний камінь «самообороні Криму».

Тоді ж Аксьонов вручав «самообороні Криму» медалі та нагороди.

Також 26 жовтня 2016 року митрополит Лазар освячував каплицю на честь Миколая II та його родини, яку звели за ініціативою колишньої «прокурорки» анексованого Росією Криму Наталії Поклонської.

Зазначимо, що це не єдиний випадок співпраці священиків УПЦ МП в анексованому Криму з окупаційною владою. Інший митрополит — феодосійський і керченський Платон у січні 2017 освячував російський зенітно-ракетний комплекс С-400.

Також відомим є випадок участі бойовиків у делегаціях служителів УПЦ МП в поїздках до Києва. Наприклад, бойовик Ігор Гіркін, який координував захоплення українських військових частин в Криму російськими військовими, приїздив в Крим і Київ «на розвідку» в січні 2014 року у складі делегації, що привезла до храмів УПЦ МП «дари волхвів».

Громадське звернулося до СБУ за коментарем — чи перевіряла Служба безпеки дії кримського митрополита УПЦ МП та очікує на відповідь.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/73539/

Следующая новость
Предыдущая новость

Золотые россыпи игровых автоматов Пирамиды Єдиний у світі вишитий іконостас встановили на Тернопільщині Лучшие и новые автоматы в казино Вулкан Нож VICTORINOX – правильная заточка изделий На Харківщині урочисто відкрили і освятили пам'ятник гетьману Івану Мазепі

Публикации