Екс-голова ВЗЦЗ УПЦ: «Томос про автокефалію вже готовий»

29.05.2018 19:26 12

Екс-голова ВЗЦЗ УПЦ: «Томос про автокефалію вже готовий»

"Томос вже готовий. Він вже написаний. Я навіть знаю, хто його писав. Писав мій вчитель в Афінському університеті, в якому я навчався. Це один з кращих каноністів у православному світі — я б сказав, він геніальний абсолютно каноніст (напевно, йдеться про професора Власія Фідаса — ред.) — і тексти, які він пише, канонічні, є абсолютно досконалими. Тому я думаю, що цей томос буде абсолютно чудовим документом, канонічним. До нього не можна буде ніяких претензій висловити", — сказав архімандрит Кирило.
Він пояснив, що йдеться про певну процедуру надання автокефалії. Вона полягає у тому, що Константинопольська Церква має канонічну прерогативу надавати автокефалію, потім почнеться процес рецепції цієї автокефалії з боку інших Православних Церков — і тут можливі проблеми визнання новоутворення. Наприклад, Сербський патріарх уже зараз дав зрозуміти, що його думка збігається з московською. Архімандрит Кирило пояснює це тим, що у Росії і Сербії спільна туга за імперським минулим — Великою Росією та Великою Сербією. Проте, за даними священика, не всі у Сербському Синоді займають промосковську позицію.
Священик також дав свою оцінку подіям, що відбуваються в УПЦ (МП). За спостереженнями архімандрита Кирила, зараз у ній помітний курс на продовження "політичного православ'я", яке ще 2007 року засудив Собор єпископів цієї ж конфесії. Тоді під гаслами "політичного православ'я", зокрема "русского мира", виступали керівник Союзу православних громадян України Валерій Кауров та його прибічники, що стали згодом, у 2014 році, лідерами сепаратистських угруповань в різних регіонах країни. Підтримку цьому рухові з самого початку надавав потужний російсько-український підприємець Віктор Нусенкіс, який тиснув на керівництво УПЦ (МП) з метою просувати "русский мир" у церковному середовищі. Зокрема, цей же бізнесмен, аби "нейтралізувати" в керівництві УПЦ (МП) опонентів "політичного православ'я", свого часу сприяв переведенню о. Кирила з посади голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (МП) на посаду першого заступника Учбового комітету РПЦ в Москву. На думку о. Кирила, сьогодні естафету Нусенкіса взяв інший політично заангажований скоробагатько, який в якості мецената впливає на церковну політику (йдеться, очевидно, про російсько-українського бізнесмена Вадима Новинського).

Архімандрит Кирило вважає, що в церковному керівництві не змогли налаштуватися на нові умови, в яких перебуває з 2014 року українське суспільство. Все частіше лунає, навіть з вуст офіційних спікерів УПЦ (МП), "риторика конфронтації і протистояння". Проте в церковному середовищі вже відбулася поляризація думок, так що не можна говорити про її думку загалом. За спостереженнями архімандрита, рядове духовенство і віруючі здебільшого підтримують курс на подальшу самостійність Церкви, в той час як єпископат займає загалом невизначену позицію.
Помірковані архієреї, які потенційно схвалюють автокефалію Української Церкви, на думку о. Кирила, могли б більш сміливо висловлювати свою позицію, а не мовчати. Це "дзвінке мовчання церкви" працює проти неї самої, вважає архімандрит Кирило. За його словами, зараз у вірян є запит на іншу позицію Церкви, альтернативну до тої, яку висловлюють офіційні спікери.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Парафія УГКЦ уклала із злодіями угоду про примирення Выбираем бутсы для футбола Партнерская деятельность, предложенная в казино Вулкан На аукціоні продають богослужбове приміщення УПЦ Стоматологическая помощь с помощью современных технологий в Киеве

Публикации