Експерт пояснила, чому Константинополь зволікає з наданням Томосу

20.07.2018 11:43 0

Експерт пояснила, чому Константинополь зволікає з наданням Томосу

Сумнівно, що рішення щодо надання томосу про автокефалію Українській Православній Церкві вдасться отримати до 1030-ї річниці Хрещення Русі. Адже це досить складний процес, до якого багато Предстоятелів Помісних Церков були просто не готовими. До того ж, процедуру може затягувати і політична складова цієї справи.

Таку думку на телеканалі ZIK висловила релігійний публіцист Тетяна Деркач.

Як засвідчує практика, процедура надання автокефалії розтягується на роки. Тому, сумнівно, що отримаємо позитивне рішення синоду вже до 28 липня, як хотів би цього Президент Порошенко. Деркач наголосила: в Україні «форсування цього питання» почалось із квітня, а багато Предстоятелів інших Церков були абсолютно не готовими до цього.

«Думаю, що сам текст Томосу теж узгоджується, там є історичні та канонічні моменти. Тож це не питання одного дня. До того ж, процедура є складною, в першу чергу, із психологічної та політичної точок зору», – розповіла публіцист.

Адже Російська Православна Церква виступила категорично проти української автокефалії, оскільки боїться втратити своїх вірян.

«Вона боїться, що після цього парафії УПЦ (МП) просто почнуть потихеньку мігрувати в Єдину Православну Церкву. До того ж, я вважаю, що така думка – близька до правди», – зауважила Деркач.

Та вона підкреслила: говорячи про приклади отримання Томосу іншими Церквами, не слід проводити історичних чи інших паралелей. Адже у кожної Церкви цей процес був драматичним та важким.

«Однак, попередній досвід дуже важливий для того, щоб врахувати його помилки», – підкреслила Тетяна Деркач.

Як повідомлялось, наприкінці квітня Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. Президент Петро Порошенко сподівається на позитивне рішення синоду про надання Томосу до 1030-ї річниці Хрещення Русі, тобто до 28 липня.

У свою чергу, у РПЦ виступили категорично проти такої ініціативи та навіть заявили, що створення Єдиної Помісної Церкви в Україні може обернутися фатальними наслідками для світового православ’я.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/71883/

Следующая новость
Предыдущая новость

Комфортный сайт для перевода текста Принципы гармонии в жизни Инновационные грузоперевозки с "Мастер-Про": ваш надежный партнер в мире логистики Юридичні послуги від висококваліфікованих спеціалістів Чистая вода от компании «АкваПро» с доставкой по Киеву

Публикации