Екологи УГКЦ висловили сумніви у доцільності добудови еноргоблоків Хмельницької АЕС

22.02.2019 18:22 6

Екологи УГКЦ висловили сумніви у доцільності добудови еноргоблоків Хмельницької АЕС

В Івано-Франківському обласному будинку рад відбулися громадські слухання щодо добудови 3-го та 4-го енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції загальною потужністю 2000 МВт.

Про плани проведення добудови розповів заступник головного інженера з нових блоків Хмельницької АЕС Геннадій Самосєй, який зазначив, що будівельна готовність третього та четвертого енергоблоків ХАЕС становить 75% та 28% відповідно. Також було озвучено ціну питання, яка за попередніми оцінками складає 72 мільярди гривень.

В громадських обговореннях взяли участь представники Бюро УГКЦ з питань екології, очільник доктор Володимир Шеремета та о. Михайло Дзуль, екореферент Івано-Франківської архиєпархії, повідомляє Департамент інфорації УГКЦ.

Очільник церковної екологічної інституції висловив занепокоєння стосовно численних ризиків, які супроводжують історію атомної енергетики, і поставив питання щодо механізмів гарантування безпеки та відшкодування. Доктор Шеремета висловив також фаховий сумнів щодо економічного обґрунтування дешевизни струму, виробленого на АЕС, зауваживши, що при цьому до загальної калькуляції не враховується низка факторів, як наприклад заходи з безпеки, обслуговування та демонтаж після проектного терміну експлуатації і захоронення радіоактивних відходів.

Керівник Екобюро УГКЦ констатував: «Питання енергозабезпечення – це передусім питання стратегічного планування та вибору існуючих альтернатив згідно з критеріями безпеки, економічної доцільності, впливу на довкілля, блага людини і сталого та цілісного розвитку суспільства».

Таким чином: «більш мудрим, економічним, а також соціально та екологічно відповідальним було б відповідне інвестування у відновлювальну енергетику, підвищення енергоефективності та впровадження заходів з енергозбереження».

В УГКЦ нагадують, що коментарі та зауваження до звіту ОВД щодо добудови 3-го та 4-го енергоблоків на ХАЕС можна надіслати до Мінприроди за адресою m.shimkus@menr.gov.ua

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/ecology/74812/

Следующая новость
Предыдущая новость

Кузовной ремонт в Киеве: восстановление и обновление вашего автомобиля Прокат лыж в Эстосадок Покупка и установка памятников из гранита Велпатасвир в составе индийских препаратов помогает в борьбе с ВГС всех генотипов Качественные запчасти на мотоблок по доступной цене

Публикации