Екзархи Константинополя приїхали в Україну, «щоб продовжити працю над уже вирішеним питанням... надання автокефалії Українській Православній Церкві»

17.09.2018 16:53 12

Екзархи Константинополя приїхали в Україну, «щоб продовжити працю над уже вирішеним питанням... надання автокефалії Українській Православній Церкві»

Глава держави наголосив, що початок місії екзархів Вселенського Патріархату в Україні архієпископа Даниїла та єпископа Іларіона є надзвичайно важливою подією для усіх православних в Україні. «Також надзвичайно важливим є те, що я можу звертатися до вас українською мовою. Це величезна насолода і розуміння того, що Україна займає велику частку у вашому серці», - додав президент.
«Я дуже вдячний Його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію за мужність і мудрість, які були продемонстровані у зв’язку з вашим призначенням», - сказав президент. «Ми знаємо, що українці сотні років молилися за те, щоб мати Українську Помісну Православну Церкву. Погляди українців були спрямовані до Матері-Церкви, до Константинополя. Приємно, що Господь почув наші молитви» - цитує Петра Порошенка сайт глави держави.
Президент підкреслив, що останні три роки було пройдено великий шлях: «І в рамках цього шляху, зараз вже ми можемо казати, що вийшли на фінішну пряму. Це надзвичайна приємна новина».
Глава держави нагадав про святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України, коли сотні тисяч українців пройшли хресною ходою. «А до цього була дорога сотень тисяч українських вірян, які спільно молилися за те, щоб Господь послав нам Помісну Православну Церкву», - зазначив він.
«Якщо подивитися на обличчя людей, які тоді йшли хресною ходою, вони усі були сповнені радістю, миром і благодаттю, які чекають, щоб Помісна Православна Церква прийшла в Україну, створилася і була тим символом з’єднання країни, об’єднання, миру, благості, які б сприяли, нарешті, об’єднанню і православної віри і Української держави», - сказав президент.
«Надзвичайно важливо, щоб ми мали ще один державотворчий фундамент – Помісну Православну Церкву», - акцентував Петро Порошенко та подякував екзархам Вселенського Патріархату в Україні за великий особистий внесок у надання автокефалії українському православ'ю.
«Ми вас з нетерпінням чекали. Я надзвичайно вдячний за те, що ми зараз можемо спільно молитися, щоб Господь послав нам цю велику радість», - додав президент та побажав успіху місії патріарших екзархів в Україні.
Архієпископ Памфільський і Західної Єпархії УПЦ в США Даниїл зауважив, що минув майже місяць із минулого візиту в Україну. «Цього разу ми приїхали в Україну із надзвичайною місією, представляємо особисто Вселенського Патріарха Варфоломія і одночасно Священний Синод Вселенської Патріархії Константинопольської для того, щоб продовжити працю над уже вирішеним питанням, що початок процесу надання автокефалії Українській Православній Церкві розпочався. Ми є на прямій, котра іде до фінішної лінії», - наголосив архієпископ Даниїл.
«Нам багато працювати», - зауважив він та додав, що не може погодитися із заявами у деяких засобах масової інформації про те, що призначення екзархів розділить українське православ’я. «Навпаки (ми приїхали – ред.) для того, щоб зробити ще більше кроків для того, щоб принести те всім бажане єднання для української православної церкви»», - підкреслив архієпископ Даниїл.
Він зазначив, що екзархи готові до чіткої співпраці з УПЦ Київського Патріархату, а також готові до діалогу з УПЦ в лоні Російської Православної Церкви, з УАПЦ. «Ми не маємо жодних пересторог для того, щоб зустрічатися із представниками різних релігійних організацій і почути їхню думку та конструктивно з ними співпрацювати», - сказав архієпископ Памфільський.
В свою чергу, єпископ Едмонтону і Захiдної єпархії УПЦ в Канаді Іларіон зачитав лист Вселенського патріарха Варфоломія президенту. «З особливою радістю та духовним піднесенням ми хотіли б проінформувати Вас, що в рамках вже започаткованого процесу надання довгоочікуваного та глибокого бажання статусу автокефалії христолюбивому українському народові Святий і Священний Синод на останньому засіданні одноголосно прийняв рішення призначити Його Високопреосвященство Архієпископа Даниїла Памфільського зі США та Його Преосвященство Єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади, які обидва служать у відповідних країнах українським православним віруючим під канонічним заступництвом та духовною опікою Константинопольської Матері-церкви, Екзархами Вселенського Патріархату в Україні», - йдеться у листі Варфоломія.
«Це знаменне історичне рішення Першого престолу православ’я, безумовно сприятиме процесам надання автокефалії, про яке ми молимось і над яким ми працюємо день і ніч. З цією радісною звісткою від Константинопольської Церкви-матері, Першого престолу православ’я ми тепло вітаємо Вас із вірою у чудовий процес, який ми разом із Вами започаткували для духовного процвітання та незалежності христолюбивої та багатостраждальної України», - зазначається в листі.
Архієпископ Памфільський Даниїл також повідомив, що вже призначено кілька зустрічей із різними представниками релігійних організацій і екзархи приступають до активної роботи в Україні.
Глава держави подякував за цей лист Вселенському патріархові Варфоломію та наголосив, що вражений його словами: «Я прошу передати слова і моєї особистої вдячності Його Всесвятості і всього українського православного люду. Господь чує наші молитви».
Президент наголосив, що церква має бути відділена від держави і особливо від іноземної держави. «І на сьогоднішній день вплив іноземної держави ще більше переконує нас у правильності наших дій», - підкреслив він.
«Я щиро бажаю успіху, Ваші Високопреосвященства, вашій надзвичайно важливій місії. Ми молимося за те, щоб вона якнайшвидше привела до відповідного рішення. І зі свого боку будемо робити все для того, щоб ви мали можливість спілкуватися з усіма релігійними громадами. Робити все можливе для того, щоб забезпечити прийняття цього довгоочікуваного рішення», - сказав Петро Порошенко. Він також повідомив, що підготує лист у відповідь Вселенському патріархові.

Напередодні президент України виступив на 15-й щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), організованої Фондом Віктора Пінчука 14 вересня в Києві. "Єдина помісна православна соборна церква - запорука суспільної злагоди і єдності нашої держави. Це гарантія нашої духовної незалежності від Москви, яка, на жаль, до сих пір знаходиться в полоні помилкового уявлення, що нібито тут у нас її канонічна територія", - сказав на заході президент, якого цитує Сensor.net.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".
"І вересневий Синаксис, зібрання архієреїв Вселенського патріархату начисто розвіяв ці помилкові ілюзії Москви", - додав Порошенко.
За його словами, питання надання українській православній Церкві томосу є важливим і за межами країни. "Українці усього світу також отримають свою церкву. І тут ще одна важлива характеристика - розсипається, як картковий будиночок, концепція "третього Риму", як найдавніша заявка Москви на світову гегемонію", - сказав глава держави.
"Тут у нас вирішується і майбутнє світового православ'я - його з росіянами ми також розуміємо по-різному", - підкреслив Пептро Порошенко.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Протестанты готовят в Киеве грандиозный Праздник благодарения Вулкан казино онлайн - официальная страница wulcan.org.ua Где найти качественную обувь в Киеве ? Быстрая верификация аккаунта в Инстраграме Полы из ламината – современно, практично и эстетично

Публикации