До 350-ліття іконописця Йова Кондзелевича науковці провели експедицію на Волині

02.10.2017 17:12 3

До 350-ліття іконописця Йова Кондзелевича науковці провели експедицію на Волині

Йов Кондзелевич (бл. 1667 – між 1740–1748) – український іконописець та релігійно-громадський діяч, є видатною постаттю в історії та культурі України. Він – один з митців періоду українського бароко, про якого в різні часи написано досить багато, однак ім’я якого й досі оповите легендами та суперечливими гіпотезами. Іконописець, монах, братчик. В його особі поєднався майстер європейського рівня і, водночас, скромний чернець – «недостойний ієромонах», як він підписав себе на одній з ікон.

До 350-ліття іконописця Йова Кондзелевича науковці провели експедицію на Волині

Життя і творча діяльність Йова Кондзелевича тісно пов’язана з Волинню, про що свідчать створені майстром ікони та фрагменти іконостасів, які ще й сьогодні можна побачити не лише в музеях, а й зустріти у храмах Волині. Не випадково виникла ідея дослідити місця пов’язані з його життям і творчістю.

До 350-ліття іконописця Йова Кондзелевича науковці провели експедицію на Волині

Слідами Йова Кондзелевича по Волині була організована експедиція за участю львівських і луцьких науковців – доктора історичних наук, професора Володимира Александровича, реставратора Андрія Ліннинського, кандидата історичних наук, заступника директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею Євгенії Ковальчук та заслуженого журналіста України Валентини Штинько. Маршрут експедиції проліг по Луцькому (села Городище і Білосток) і Локачинському (смт. Локачі і с. Хорів) районах.
Наукова експедиція «Слідами Йова Кондзелевича по Волині» дозволила прослідкувати основні віхи мистецького творчого і релігійно-громадського життя Й. Кондзелевича. Вибір маршруту передбачав відвідання місць, пов’язаних з його служінням ченця та працею іконописця; ознайомлення із залишками малярської спадщини, яка зберігається в храмах Волині, станом збереження пам’яток і потребою в їх реставрації. Об’єктами дослідження стали Свято-Троїцька церква в селі Городище та Свято-Михайлівська в с. Білосток Луцького району, Свято-Миколаївська церква в смт. Локачі та Свято-Онуфріївська церква в с. Хорів Локачинського району.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Фонд “Папа для України” надав 500 тисяч євро на проекти відбудови Донбасу та соціального захисту переселенців Пластиковые двери от Фабрики Комфорта Мінюст затвердив положення про Душпастирську раду з питань релігійної опіки в пенітенціарній системі ккраїни Строительство бассейнов под заказ Серебряные, золотые и позолоченные крестики в ассортименте

Публикации