До Ісламського культурного центру завітали студенти УПЦ КП та університету імені Б. Грінченка

26.09.2017 14:42 6

До Ісламського культурного центру завітали студенти УПЦ КП та університету імені Б. Грінченка

Зокрема, 18 вересня на Дегтярівську, 25-а, що в Києві, завітали студенти Київської православної духовної академії і Київського університету імені Бориса Грінченка. Втім, відвідини Ісламського культурного центру, на думку старшого наукового співробітника відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України і за сумісництвом викладача Університету Грінченка Віти Титаренко, цього разу виявилися не зовсім традиційними, адже лекція та ознайомча екскурсія ІКЦ проводилися для такої змішаної групи, а наприкінці семінаристи побажали мусульманам «Многая літа!», виконавши цю традиційну українську святкову пісню просто перед будівлею Центру.
— Сьогодні стався просто безпрецедентний випадок, оскільки зійшлися дві групи — семінаристи й студенти-філософи з світського університету. Я так розумію, що студенти семінарії завітали в рамках традиційних зустрічей, які проводять в цьому Ісламському культурному центрі для ознайомлення з ісламською культурою, вірою, особливостями. А студенти Університету Грінченка мають сьогодні, я би так сказала, отримати подвійні знання. Чому? По-перше, вони потрапили сюди в рамках курсу «Релігійні процеси в світі й в Україні», а по-друге, мають змогу наживо спостерігати міжконфесійне спілкування, яке відбувається не на офіційному рівні, не на камери, не для публікацій, а наживо. Ну, що ще може краще ілюструвати міжконфесійні відносини? — відзначила Віта Титаренко.
Викладач університету Грінченка висловила подяку муфтію Духовного управління мусульман України «Умма» шейху Саіду Ісмагілову за організацію зустрічі.
Після лекції муфтія, де він стисло ознайомив гостей з історією ісламу, молоді люди мали змогу поставити йому виниклі запитання: від теологічно-богословських до обрядово-побутових. Відбулася також екскурсія будівлею ІКЦ, ознайомлення з бібліотекою, гімназією та мечеттю, були й подарунки — ісламознавча література.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Участник АТО пронесет украинский флаг по паломническому пути "Эль Камино де Сантьяго" Во Львове студентов программы по экуменизму обучат менеджменту УГКЦ проводить «Козацький гарт» у виховних колоніях України УПЦ нарахувала 100 тисяч учасників ходи, поліція — 15 тисяч Президент Украины поручил подготовиться к 1030-летию крещения Руси

Публикации