До Вифлеєма на святкування Різдва з’їхалися тисячі паломників

25.12.2019 19:58 0

До Вифлеєма на святкування Різдва з’їхалися тисячі паломників

Тисячі християнських паломників з'їхалися до Вифлеєма напередодні свята Різдва. Саме там, згідно з біблійною традицією, дві тисячі років тому народився Ісус Христос.

Святкова меса розпочнеться опівночі в базиліці Різдва Христового, побудованої на місці, де, як вважається, народився Ісус.

Ця церква, поряд з храмом Гробу Господнього в Єрусалимі - одна з головних християнських святинь, повідомляє ВВС.

Вона перебуває у спільному управлінні Римо-Католицької, Грецької Православної та Вірменської Апостольської Церкви.

На блокпосту ізраїльської армії перед в'їздом на Західний берег католицького архиєпископа П’єрбаттісту Піццабалла зустрічали представники християнської еліти Вифлеєма.

Християни зберігають присутність в Палестині протягом двох тисяч років.

Зараз вони становлять близько 1% палестинського населення Західного берега, сектора Газа і Східного Єрусалиму. Більшість християн, що населяють Західний берег, зосереджені в Вифлеємі.

Згідно із законом Палестинської автономії, мером і віце-мером Віфлеєма можуть бути лише християни - православний і католик відповідно.

Католицька і низка Православних Церков Святкують Різдво 25 грудня, в той час як Єрусалимська Православна церква дотримується юліанського календаря, в якому свято припадає на 7 січня за новим стилем.

Вірменська Апостольська Церква святкує Різдво 6 січня. При цьому Вірменський Патріархат в Єрусалимі відзначає це свято 19 січня.

В цьому році віруючі зможуть також побачити фрагмент ясел Христових - реліквії з дощечками з Віфлеєма, яка майже 1400 років зберігалася в Римі.

Частина цієї святині була повернута до Вифлеєму за рішенням Папи Франциска.

Вважається, що Єрусалимський Патріарх Софроній подарував реліквію Римському Папі Теодору I в VII столітті.

Християни вірять, що це могли бути дощечки тих самих ясел (годівниці для тварин), в які було покладено немовля Ісуса відразу після народження.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/78314/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как научить детей английскому языку? Тотал меньше 2.75: что это значит в ставках на спорт Качественные шины на любой автомобиль Суши и пивная тарелка в любое время суток Меджліс кримськотатарського народу проведе у Києві святкування “Qırım akşami”

Публикации