Доведеться виконувати закон, - Бородянський про перейменування УПЦ МП

01.12.2019 16:41 6

Доведеться виконувати закон, - Бородянський про перейменування УПЦ МП

Церква у своїй назві має вказувати, що вона належить до Московського Патріархату, як того вимагає закон.

Про це заявив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Дзеркало тижня.

"Щодо перейменування, то тут є закон, який треба виконувати. Як правила дорожнього руху. Є закон про перейменування, і він діє. Я відповідав на це запитання і вважаю, що держава має не заходити на територію Церкви, але ми розуміємо, що ми перебуваємо у стані гібридної війни, що управління УПЦ МП перебуває в Москві, це записано в документах, у статутах. І тому ми вважаємо, що позначення хто є хто - це нормально на цьому історичному етапі. І я не розумію, чому зчинився такий галас із цього приводу. Це не перейменування Церкви, це додавання одного слова, яке чітко позначає, яка це Церква, тобто приналежність церкви до країни-агресора - РПЦ", - сказав міністр.

Бородянський зазначив, що люди мають знати, до якої Церкви ходять.

"Зараз ми перебуваємо у стані війни, і є інституція, центр управління якої міститься в країні, котра на нас напала. Держава Україна каже: "Все нормально, ви відокремлені від держави, ми жодним чином не втручаємося у вашу діяльність. Усе, що ми хочемо, аби з вашої назви було видно, що ви Російська Православна Церква. Це вже видно де-факто. Ми лише хочемо закріпити це де-юре", - пояснив він.

Нагадаємо, Верховна Рада 20 грудня 2018 року прийняла в цілому закон, який зобов'язує Українську Православну Церкву (Московського Патріархату) у своїй назві вказати належність до Російської Православної Церкви.

22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон, а 26 січня був офіційно опублікований у газеті "Урядовий кур'єр".

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський раніше в інтерв’ю РІСУ заявляв, що УПЦ МП повинна у своїй назві повинна позначити свою приналежність до Російської Церкви, оскільки у Москві розташований її центр впливу. Його позиція викликала невдоволення з боку УПЦ МП та деяких проросійських політиків.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/78007/

Следующая новость
Предыдущая новость

Бытовая техника для кухни ТМ Вентолюкс – лидер продаж в Украине Организация похорон в Киеве недорого Как и где можно получить деньги в долг Выбираем отель для отдыха в Одессе Как играть в казино Джокер

Публикации