Джемілєв: У Криму до анексії УПЦ КП перебувала в становищі вигнанця

08.01.2019 15:09 6

Джемілєв: У Криму до анексії УПЦ КП перебувала в становищі вигнанця

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв розповів в інтерв'ю Крим.Реалії про становище УПЦ КП у Криму до анексії півострова.

«Навіть за незалежної України, ще до окупації, УПЦ КП перебувала на становищі ізгоя. Митрополит Лазар називав її «єретичною» церквою, і коли створювалося об'єднання за участю всіх конфесій, він категорично відмовився приймати туди УПЦ КП. Тоді, за рішенням Меджлісу, муфтіят Криму теж не увійшов в цю структуру», – розповів кримськотатарський лідер.

При цьому Джемілєв підкреслив, що поки триває окупація півострова, триватимуть переслідування української церкви.

«Зараз Російська православна церква вже не може посилатися на «неканонічність» ПЦУ, але вона створюватиме перешкоди в її діяльності», – сказав він.

6 січня у Стамбулі, в резиденції Вселенського Патріархату на Фанарі, Вселенський Патріарх Варфоломій урочисто вручив Томос главі новоствореної Православної Церкви України митрополитові Епіфанію Томос як однієї з 15 Помісних Православних Церков. Обидва Предстоятелі спільно відслужили службу Божу.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/74221/

Следующая новость
Предыдущая новость

Федерация еврейских общин начинает проект передвижных синагог по четырем областям Украины Сыграйте в бесплатные игровые аппараты на сайте онлайн казино klub-Vulcan-24 Канадская печь «Булерьян» - это самое выгодное решение! Архімандрит УАПЦ повернувся в УПЦ (МП) Квартирный переезд: «Абрикос» превратит проблему в праздник

Публикации