Джемілєв: У Криму до анексії УПЦ КП перебувала в становищі вигнанця

08.01.2019 15:09 6

Джемілєв: У Криму до анексії УПЦ КП перебувала в становищі вигнанця

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв розповів в інтерв'ю Крим.Реалії про становище УПЦ КП у Криму до анексії півострова.

«Навіть за незалежної України, ще до окупації, УПЦ КП перебувала на становищі ізгоя. Митрополит Лазар називав її «єретичною» церквою, і коли створювалося об'єднання за участю всіх конфесій, він категорично відмовився приймати туди УПЦ КП. Тоді, за рішенням Меджлісу, муфтіят Криму теж не увійшов в цю структуру», – розповів кримськотатарський лідер.

При цьому Джемілєв підкреслив, що поки триває окупація півострова, триватимуть переслідування української церкви.

«Зараз Російська православна церква вже не може посилатися на «неканонічність» ПЦУ, але вона створюватиме перешкоди в її діяльності», – сказав він.

6 січня у Стамбулі, в резиденції Вселенського Патріархату на Фанарі, Вселенський Патріарх Варфоломій урочисто вручив Томос главі новоствореної Православної Церкви України митрополитові Епіфанію Томос як однієї з 15 Помісних Православних Церков. Обидва Предстоятелі спільно відслужили службу Божу.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/74221/

Следующая новость
Предыдущая новость

Приметы на свадьбу что можно что нельзя Біля Полтави розташовано дитячий табір УАПЦ Уверенность в каждом шаге вместе с Киндер мода Які одеські квартири дорожче, а які дешевше Помощь профессионалов при вскрытии замка

Публикации