Десятки фрагментів сувоїв Мертвого моря вартістю $100 тис. кожний виявилися підробками

05.10.2017 19:54 3

Десятки фрагментів сувоїв Мертвого моря вартістю $100 тис. кожний виявилися підробками

Десятки фрагментів 2000-річних сувоїв Мертвого моря, або Кумранських сувоїв, виявилися підробками. Як повідомляють "Єврейські новини" з посиланням на The Times of Israel., свитки, написані арамейською і давньоєврейською мовами, вважаються найдавнішим збереженим записом Танаха.

Вперше їх виявили в 1947 році в печерах Юдейської пустелі. Всього археологи знайшли близько 900 манускриптів і 50 тис. фрагментів в 11 печерах. Велика частина з них зберігається в Храмі Книги в Єрусалимі.

Експерти стверджують, що десятки з сувоїв Мертвого моря, виставлених на антикварному ринку, виявилися підробленими. Жертвою шахрайства став Музей Біблії, який мав відкритися в листопаді у Вашингтоні, США. Музей заплатив за фальшивки кілька мільйонів доларів.

«Вчені, які вивчають сувої Мертвого моря, заявили, що велика частина фрагментів, що знаходяться в приватних колекціях, є підробками», - заявив палеограф Кіпп Девіс. За його словами, щонайменше 6 з 13 фрагментів, придбаних Музеєм Біблії, - фальшивки.

Вчені використовують радіовуглецевий аналіз, щоб визначити вік археологічної знахідки. Але шахраї часто використовують старовинний пергамент для виготовлення підробок. На антикварному ринку вартість найменших з фрагментів сувоїв Мертвого моря перевищує $100 тис.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/68496/

Следующая новость
Предыдущая новость

Последний айфон со скидкой Церковные иерархи обсуждают законопроект об открытии заседаний парламента молитвой "Отче наш" Казино Поинт Лото для азартных онлайн игр на сайте tankionlinehackclub.com Американский сорт кофе Magnum: для истинных ценителей Сайт с лучшими бесплатными видеослотами

Публикации