Держдепартамент США дослідив стан свободи віросповідання в Україні

04.06.2018 17:20 3

Держдепартамент США дослідив стан свободи віросповідання в Україні

Як вказано у документі з посиланнями на дані соцопитувань, 68,2% українців вважають себе православними християнами, 7,8% - греко-католиками, 1,3% - євреями, 1% - католиками, 0,8% - протестантами та 0,2% - мусульманами. Ще 7% українців ідентифікують себе як «просто християни», а 12,6% не належать до жодної релігійної групи. Також в Україні діють громади буддистів, індуїстів та прихильників інших релігійних течій.

Згідно з опитуваннями, 26,5% православних християн належать до УПЦ КП, 12% - до УПЦ (МП), ще 24,3% - є просто «православними віруючими», 3,5% - прихожанами Російської Православної Церкви та інших православних груп. 1,1% - відносять себе до громади УАПЦ.

У звіті вказано, що проросійські бойовики на Донбасі продовжують затримувати та ув’язнювати членів громади Свідків Єгови, а також представників інших релігій. Також згадується про так званий «військовий трибунал» терористичної ДНР, який засудив 63-річного українського вченого, президента Центру релігієзнавства та міжнародних духовних відносин Ігоря Козловського до двох років та восьми місяців в’язниці. Підконтрольні РФ терористи описували науковця як «ненадійного громадянина». Окрім цього, за інформацією Спілки баптистів, двом пасторам бойовики не дозволили повернутися на окуповані РФ території Донбасу. Водночас на Луганщині представники Свідків Єгови скаржилися на допити, а також захоплення релігійних споруд та обшуки. Терористи ЛНР вважають Свідків Єгови «екстремістами, прихильниками неонацистів та агентами впливу українських спецслужб».

В анексованому Росією Криму представники мусульманських громад скаржаться на регулярні обшуки та затримання, заборону інакомислення.

Бюро демократії, прав людини та праці зовнішньополітичного відомства США слідкує за розслідуванням щодо народного депутата Вадима Новинського та його впливу на УПЦ (МП). Як відомо, у 2016 році повідомлялося, що Новинського підозрюють в незаконному тиску на УПЦ (МП) з метою усунення нині покійного митрополита Володимира, який не підтримував участь церкви в політиці режиму Януковича.

Окрім Новинського, у доповіді згадано й іншого українського парламентаря Надію Савченко. Зокрема, її висловлювання у телевізійному інтерв’ю про те, що євреї в Україні «забагато всього контролюють та володіють 80% влади, в той час як вони складають лише 2% населення».

Щодо проблем, які виникають у релігійних громадах в Україні, у звіті вказано випадки, коли мусульманам у Києві було складно отримати землі для поховання. Окрім цього, згадано про відхилення заявки на перереєстрацію організації Свідків Єгови, а також про відмову суду у проханні на проходження альтернативної військової служби представнику цієї релігійної течії. Лідери єврейської громади повідомили про триваючі дискусії з владою Тернопільщини щодо повернення молитовного будинку, конфіскованого радянським режимом.

У Держдепартаменті США зауважили, що малі релігійні групи, які діють на території України, у 2017 році продовжували повідомляти про дискримінаційне ставлення органів місцевого самоврядування щодо виділення земельних ділянок для культових споруд в Івано-Франківську, Миколаєві, Одесі, Тернопільській областях та у Києві. Про випадки дискримінації також інформували римо-католики, члени УПЦ КП, УГКЦ та мусульмани.

Водночас представники УПЦ (МП) поскаржились на відмову влади у Львівській та Івано-Франківській областях виділити землі під будівництво церков. Окрім цього, у звіті згадується про низку суперечок, які виникають між УПЦ (МП) та УПЦ КП при переході парафій з однієї церковної юрисдикції під іншу.

У доповіді Держдепу США також вказано, що українська влада знову звернулася до Вселенського патріарха з проханням визнати єдину православну помісну церкву в Україні, яка стала б незалежною від Московського Патріархату.

У Держдепартаменті США зауважили, що американські дипломати проводять низку зустрічей з українською владою для обговорення ситуації щодо поділу УПЦ, а також збереження об'єктів релігійної спадщини, підтримки релігійних меншин та протидії проявам антисемітизму. Посол та співробітники посольства США в Україні закликали до мирного врегулювання релігійних суперечок.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Буровые установки и оборудование от Киевского завода буровой техники Календарь православных праздников на апрель 2018 Все про медичне страхування для іноземців Автогражданка в электронном виде Эко-матрасы ортопедические из сена своими руками

Публикации