Держава і Вселенський Патріарх зробили свою справу, зараз вся відповідальність на учасниках об’єднавчого Собору, — Порошенко

08.12.2018 22:08 51

Держава і Вселенський Патріарх зробили свою справу, зараз вся відповідальність на учасниках об’єднавчого Собору, — Порошенко

Виступаючи сьогодні у Львові на урочистостях з нагоди 150-річчя заснування товариства «Просвіта», Петро Порошенко порівняв Томос про автокефалію Української Церкви з Актом про незалежність держави. Повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

«Томос про автокефалію – це ще один Акт проголошення незалежності України. І саме тому це так важливо. І не тільки для майбутніх чи сучасних вірних цієї Церкви. Це важливо для кожного українця. Бо ми з вами ще один стовп українсько ї незалежності створюємо», — підкреслив Президент Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що всі розуміють, що автокефалія це є державницьке питання, це питання нашої незалежності. «Врешті-решт це є питання нашої національної безпеки. Саме під цим кутом слід розглядати інші аспекти гуманітарної політики, які віддаляють нас від імперії, від колоніального минулого, які зміцнюють національну ідентичність», — зауважив він.

Петро Порошенко зазначив, що лише тиждень — після сотень років очікувань і десятків років боротьби – зараз відділяє Україну і українців від Об’єднавчого собору, на якому буде засновано, створено українську автокефальну помісну православну церкву, яка буде визнана світовим православ’ям і яка буде незалежна від Москви.

Він нагадав, що кілька років тому розпочалися переговори зі Вселенським Патріархом Варфоломієм. «Маємо результат. Його Всесвятість та Синод, перш за все підтвердили незаконність анексії Київської митрополії Москвою, що була проведена ще 17 столітті. Це було незаконно і неканонічно. Вони, як і ми, не визнають жодних претензій РПЦ на Україну», — підкреслив Президент.

«Рішення про надання автокефалії Православній Церкві України — ухвалено. Томос, грамоту, яка це підтверджує – написано. Об’єднавчий Собор – призначено. І зараз колосальна відповідальність лягає на єрархів Церков», — наголосив Петро Порошенко.

Він зауважив, що і держава, і він як Президент свою справу зробили. «Можливо навіть більше, ніж могли», — додав Петро Порошенко, зауваживши, що і Його Всесвятість Варфоломій свою справу зробив. «Можливо навіть більше, ніж міг, враховуючи той шалений тиск і погрози, які сьогодні йому надходять з Москви», — також підкреслив Президент.

Глава держави нагадав, що після того як Синод Вселенського Патріархату прийняв рішення щодо надання автокефалії Українській Церкві, в Росії негайно була скликана рада безпеки РФ з одним питанням – загроза Російській Православній Церкві в Україні. «Я впевнений у тому, що українці самі дадуть собі раду без вказуючого перста з Московії, від президента Росії і від Кирила», — наголосив Петро Порошенко. Він підкреслив, що для українців є неприйнятним, коли в храмах відбуваються молитви за російську владу, за російських військових, які щоденно вбивають українців. «Це неможливо прийняти і не приймемо», — зауважив він.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/national_religious_question/73820/

Следующая новость
Предыдущая новость

Преимущества работы в ломбарде. Голосовые поздравления с днем рождения по именам Как убрать сажевый фильтр в авто? Фотообои цветы - флора в декоре интерьера Колеса с Европы высокого качества

Публикации