«Держава повинна поважати тих людей, які розвивають бізнес», — Глава УГКЦ

19.02.2018 13:13 3

«Держава повинна поважати тих людей, які розвивають бізнес», — Глава УГКЦ

Питання заробітної плати та соціальної справедливості є одним із найбільш актуальних в українському суспільстві, однак і найбільш болісним. Тисячі українців в силу обставин змушені шукати кращої долі в інших державах. А інші громадяни України, які все ж залишилися, не відчувають того, що їхня праця належно оцінена. Адже заробітна плата має не лише забезпечити фізичні потреби людини, а й також її максимальний розвиток, зокрема і її гідність. Саме тому держава, роботодавець і працівник мають взяти на себе соціальну відповідальність за покращення власного добробуту.

Про це говорив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в суботу, 17 лютого, під час прямого ефіру програми «Відкрита Церква» на тему соціальної справедливості, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Коли ми говоримо про гідну заробітну плату, то передусім відштовхуємося від поняття гідності людської особи. Ми розуміємо, що людина має завдяки цій платні не лише вижити, тобто запевнити якісь свої базові потреби, а й відчувати власну гідність. Вона має відчути, що суспільство і працедавець ставляться до неї з належною повагою. Адже кожна людина потребує необхідних умов для свого розвитку для того, щоб максимально себе реалізувати: не тільки запевнити свої фізичні потреби в харчах чи в належному помешканні, а розвивати свої дари й таланти, духовний і культурний рівень», — зазначив на початку програми духовний лідер греко-католиків.

Архиєрей стверджує, що йому дуже прикро, коли часто ми говоримо про заробітну плату і підсвідомо думаємо про таку плату, яку сьогодні виставляє наша держава, говорячи про базову чи мінімальну зарплату. На його думку, далеко не завжди ця мінімальна зарплата може забезпечити гідний розвиток людської особи в Україні.

Тож Церква не так говорить про якусь певну суму, як про інші аспекти, що мають бути запевнені. Адже є професії, які потребують багаторічної підготовки, великого особистого внеску особи, щоб здобути цю професію. Передусім ідеться про те, щоб, виконуючи таке служіння і роботу, людина могла гідно жити і розвиватися. На цьому базується поняття гідної заробітної платні.

Предстоятель УГКЦ під час програми також відповів на запитання про неофіційну зарплату. Він вважає, що «зарплата в конвертах» є великою кривдою і неправдою. «Я думаю, що такого типу зарплата є зневагою тої особи, яка працює. Чому? З одного боку, така зарплата не забезпечує всіх необхідних соціальних гарантій для працівника. Тому не гідна того працівника, який жертвує особистим вмінням, зусиллям, часом і увагою для того, щоб працювати, — наголосив Глава Церкви. — А з іншого боку — це велика кривда для держави, бо вона не може тоді належним чином розвиватися і забезпечити гідні умови такого стану, який ми називаємо спільним благом. Тобто не тільки працедавець має відчувати обов’язок виконати ті чи ті умови. Він має також відчути свій обов’язок соціальної відповідальності!».

Блаженніший Святослав додав, що зараз вправні менеджери (які розуміють, як розвивати свій бізнес, свою установу) усвідомлюють, що потрібно інвестувати також у своїх працівників. Натомість тіньова зарплата — це відмова інвестувати в особу, яка працює. Ясна річ, що такі стосунки між працівником і роботодавцем (де частина належної зарплати ховається в тіні) створюють такі обставини, що особа не буде довго працювати в подібній установі, бо відчуває себе не належно шанованою.

«Цікаво і приємно відчути, що після Революції гідності був соціальний запит відмовитися від «зарплати в конвертах». Держава має створити відповідні умови, обставини для того, щоб мотивувати працедавців не платити своїм працівникам «зарплату в конвертах», — запевнив Предстоятель УГКЦ.

Крім того, він закликав глядачів звикати до того, що ми маємо обов’язок платити податки, бо інакше ми ніби відмовляємося будувати свою державу. Одначе повинні бути встановлені справедливі стосунки між державою, податковою системою і тими, які створюють робочі місця (щоб не було надмірних податків, податкового тиску тощо).

«Держава повинна поважати тих, які дають зарплату, які розвивають бізнес, які створюють робочі місця для її громадян! На жаль, у мене є таке відчуття, що сьогодні ще не врегульовані стосунки між чесним працедавцем, чесним працівником і чесною державою, яка належним чином поважає і першого, і другого!» — підкреслив Блаженніший Святослав.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/70139/

Следующая новость
Предыдущая новость

Приобрести качественные поворотники для дверей Игорь Янковский - известный меценат и бизнесмен Как купить подписчиков в Telegram Качественные металлопластиковые окна от бренда Rehau Преимущества лазерной коррекции зрения

Публикации