Депутат ініціює створення Національного музею патріарха Мстислава (Скрипника)

02.04.2018 17:53 6

Депутат ініціює створення Національного музею патріарха Мстислава (Скрипника)

Зокрема, депутат зазначив, що Полтава вважається духовною столицею України, і там народилися багато особистостей, які відігравали значну роль у формуванні України як держави.
«Такими є Симон Петлюра та Святійший Патріарх Київської і всієї Руси-України Мстислав І (Степан Скрипник, мати якого — рідна сестра голови Директорії УНР Симона Петлюри). Нині в Полтаві майже не залишилось матеріальних згадок про Мстислава. Дивом уцілів лише батьківський будинок, на якому 29 липня 1994 року встановлено меморіальну дошку».
Зазначається, що в грудні того року у напівзруйнованому аварійному будинку, якому понад 200 років, відкрили Меморіальний музей патріарха УАПЦ Мстислава Скрипника. У 2008 році музей було переоформлено в Історичний культурно-духовний центр на основі меморіального будинку. Вже багато років влада обіцяє розробити проект меморіального будинку і, як надійде державне фінансування, збудувати музей наново. Та коли настане той час — невідомо.
Наразі стан будинку — аварійний. Стеля тримається на підпорках, світло та газ давно відрізали.
Юрій Бублик зазначив, що в депутатському зверненні просить прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана «вжити заходів по передачі будинку №13, розташованого на вул. Патріарха Мстислава, із комунальної власності міста у державну для створення Національного музею».
«Також попрохав до витрат на святкування 100-річчя початку визвольної боротьби в Україні включити витрати на відновлення родинного будинку Петлюр – Скрипників у Полтаві, – відзначив депутат. – Симон Петлюра та Степан Скрипник були духовними лідерами нації. Тож ми, нащадки, маємо зберегти пам’ять про них».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Где купить готовый сейф или заказать его изготовление Выбор способа печати этикеток На Харківщині урочисто відкрили і освятили пам'ятник гетьману Івану Мазепі Нижнее бельё Kleo Курсовые и дипломные работы для студентов

Публикации