Депутати ВРУ просять українських та польських редемптористів дати оцінку скандальному пам’яинику жертвам Волинської трагедії у Торуні

24.12.2017 21:11 9

Депутати ВРУ просять українських та польських редемптористів дати оцінку скандальному пам’яинику жертвам Волинської трагедії у Торуні

Співголови депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Микола Княжицький та Оксана Юринець висловилися щодо планів встановлення скандального пам’ятника жертвам Волинської трагедії в Національному парку пам’яті в Торуні.

Про це йдеться в спільній заяві народних депутатів.

Нижче наведений повний текст заяви.

«Українські та польські ЗМІ повідомили про плани встановлення скандального пам’ятника жертвам Волинської трагедії в Національному парку пам’яті в Торуні. Ініціативу розцінюємо як свідому політичну провокацію, яка має на меті принизити гідність українського народу, поглибити розбрат та остаточно знищити позитивні результати примирення між нашими народами, до чого українців і поляків невтомно закликав Папа Іван Павло ІІ.

Пам’ятник мав бути встановлений у місті Єлєня Гура, однак міська влада не погодилася на це через його скандальну форму. Без успіху завершилися також заходи українофобських організацій щодо встановлення пам‘ятника в інших польських містах.

Зараз пам’ятник планують встановити в Національному парку пам’яті з ініціативи Інституту св. Івана Павла ІІ «Пам’ять та ідентичність». Його ініціатором є ксьондз Тадеуш Ридзик, член римо-католицького ордену редемптористів, директор «Радіо Марія» та інших ЗМІ медіа холдингу отців редемптористів.

Нас особливо обурює неприхований провокативний характер цієї ініціативи. Декілька тижнів тому було запропоновано відзначити Інститутом «Пам’ять та ідентичність» українців, які рятували поляків під час Другої світової війни. Зараз стало зрозумілим, що ця, нібито шляхетна ініціатива, має на меті «прикрити» встановлення згаданого пам’ятника.

З подання польського редемпториста українці та поляки мають увійти в «орвеллівський» світ відвернутих сутностей і смислів: ім’ям папи Івана Павла ІІ прикривається розпалювання національної ворожнечі, принижується гідність цілого народу та руйнуються десятиліття копіткої праці для примирення між нашими народами. Для нас є очевидним те, що такі ініціативи є елементом гібридної війни проти України та всього українського народу, яка роками ведеться в Польщі українофобськими силами та російською V колоною.

Ми звертаємося до влади ордену редемпотристів в Україні та Польщі, до Апостольських Нунціїв в наших країнах протидіяти встановленню скандального пам’ятника в Торуні.

Ми всі разом просто зобов’язані не допустити випадків використання імені святого папи Івана Павла ІІ для брудної політичної провокації».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/69486/

Следующая новость
Предыдущая новость

Диссертация от рук специалистов на заказ Признаки ВСД и методы правильного определения болезни Выбор района проживания Стулья для столовой Монастыри России православные действующие

Публикации