"Демократичний крок" - експерти прокоментували оголошення 25 грудня вихідним

16.11.2017 15:15 9

Католики західного обряду й протестанти повинні отримати гідні можливості для виявлення своїх релігійних почуттів.

Так Gazeta.ua прокоментував релігієзнавець і нардеп Віктор Єленський рішення Верховної Ради зробити 25 грудня вихідним.

"Сотні тисяч католиків західного обряду, протестантів відзначають Різдво 25 грудня. І вони повинні отримати гідні можливості для виявлення своїх релігійних почуттів. На ситуацію можна дивитися під кутом дотримання прав людини. Немає католицького чи православного Різдва. Є свято, яке відзначають усі християни. Більшість православних світу живуть за григоріанським календарем, який увів Папа Римський Григорій XIII (за юліанським календарем рік триває 365 днів і 6 год. Це більше за сонячний рік. За півтора тисячоліття календар відстав на 10 днів. Тому 1582-го запровадили григоріанський календар: рік триває 365, а високосний - 366 днів. Україна перейшла на нього 1918-го. - Gazeta.ua). Але російська, українська, грузинська, сербська і єрусалимська Церкви святкують за юліанським, тобто старим календарем. За ним Різдво припадає на 7 січня.

Українські Православні й Греко-Католицька Церкви можуть перейти на григоріанський календар тільки за власним рішенням. Не думаю, що це можливо найближчим часом. Держава не має втручатися в це. Вона відокремлена від Церкви", - підсумував експерт.

2017 року українці матимуть 116 вихідних днів, із них 105 - це суботи й неділі.

Маємо 11 офіційних вихідних на державні свята. Європейці мають у середньому 10 державних вихідних на рік.

"Рішення зробити 25 грудня вихідним - красномовний демократичний крок. Адже так держава показує, що хоче створити комфортні умови для всіх громадян, - каже економіст Олександр Савченко. - У масштабах року один додатковий вихідний не вплине на економіку. Але в нас їх справді більше, ніж у значно заможніших країнах (у Німеччині - сім, у Великій Британії й Франції - по вісім. - Gazeta.ua). Вони розуміють корисність кожного дня і прагнуть проводити їх якомога продуктивніше. Нам варто переймати цей менталітет. Слід скасувати деякі червоні дні календаря - 1 травня і 8 березня. Також є пропозиція перенести вихідний із 9 травня – на 8-ме (цього дня 1945 року капітулювала нацистська Німеччина. З 2015-го в Україні це - День пам'яті та примирення. - Gazeta.ua), щоб відзначати це свято з усім світом".

Верховна Рада зробила 25 грудня вихідним в Україні. У цей день святкують Різдво за григоріанським календарем.

Відповідні зміни до Трудового кодексу підтримали 238 народних депутатів.

З ухваленням цього законопроекту Різдво Христове буде відзначатися в Україні двічі: за григоріанським календарем 25 грудня і за юліанським - 7 січня.

Разом із тим нардепи виключили з переліку вихідних 2 травня. Вихідним залишається тільки 1 травня – День праці.

Закон набуває чинності наступного дня після дня опублікування.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/69018/

Следующая новость
Предыдущая новость

На Тернопільщині є унікальний храм шести віків, який двічі змінював місце розташування Быстрая доставка вкусной еды на дом Фонд “Папа для України” надав 500 тисяч євро на проекти відбудови Донбасу та соціального захисту переселенців Оригинальные изделия Adidas Азартные игры и ставки

Публикации