Група "Першого грудня": автокефалія пришвидшить процес звільнення з-під диктату Москви

10.05.2018 14:33 3

Група

Група "Першого грудня" розглядає це питання як "чинник духовної безпеки та національно-державної перспективи України", і запевняє, що автокефалія пришвидшить процес звільнення українського православ'я з-під церковного диктату Москви.
Автори звернення вважають, що Російська Православна Церква перетворилась на партнера спецслужб Росії. Також зазначається: "Склалася парадоксальна ситуація: на території України діє церковна структура, фактично підпорядкована РПЦ, а дві українські православні церкви (УПЦ КП та УАПЦ) вважаються "неканонічними", такими, які нібито не мають права бути самостійними, обирати патріарха і на рівних спілкуватися із сестринськими Церквами незалежних країн", - пояснюють учасники Групи.
Ініціативна група "Перше грудня" вважає цю ситуацію неприйнятною і сподівається на якнайскоріше надання Православній Церкві в Україні автокефалії.
Група звертається до громадянського суспільства із закликом підтримати зусилля української держави і діячів УПЦ КП та УАПЦ щодо створення помісної Церкви.
Група "Першого грудня" була створена у 20-ту річницю референдуму і має на меті поширювати моральні цінності та сприяти встановлення в країні нових правил. Сьогодні до неї належать: В'ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Всеволод Речицький, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Диагностика и ремонт турбины любой сложности Актуальный прайс-лист: где и как искать свежие цены на радиодетали Христианские мультфильмы для детей Папа Франциск передав особисту пожертву на побудову собору УГКЦ у Харкові Глава УПЦ КП підтримав ініціативу групи депутатів розпочинати робочий день парламенту з молитви

Публикации