Громаду Жовкви сколихнула неповага церкви УПЦ до загиблого в АТО бійця

19.07.2017 4:23 12

Громаду Жовкви сколихнула неповага церкви УПЦ до загиблого в АТО бійця

За місцевою традицією, людину, яку з пошаною ховають, несуть у труні під дзвони церков і відкриті двері храмів. Проте церковні служителі УПЦ (МП) не удостоїли загиблого нічим подібним.
Своє обурення з цього приводу люди жорстко висловлюють на веб-сторінках спільноти міста. Хтось пропонує радикальні дії, «спалити», «вигнати» і тому подібне, інші ж мешканці пропонують зібрати загальноміське віче за участі районної, міської влади, представників духовенства всіх конфесій, що знаходяться в Жовкві. На цьому загальноміському віче мала би бути розглянута діяльність громади УПЦ (МП) у місті і особисто о. Степана Хомина.
Думки стосовно цього інциденту висловили учасники АТО і ветерани війни в Афганістані. Олександр Кіцілінський, колишній військовий, голова спілки ветеранів Афганістану Жовківщини, який, будучи військовим пенсіонером, добровільно пішов на службу ЗСУ України у третій хвилі мобілізації, розповідає:
«Ми ховали Володю всім містом. Проводжали в останню путь священники всіх конфесій Жовкви. І тільки в одному храмі були закриті двері і ворота храму. Цей «служитель», настоятель храму отець Степан Хомин плювати хотів на Україну, на тих хто гине за неї. Це просто вже виходить за рамки елементарних понять моралі та совісті. І таке відношення отця цієї церкви бачу не вперше. Розкажу лише ті факти, які стосувались особисто мене: у 1995 році ховали мого друга-афганця. Ми звернулися до Хомина, щоб відправив похорон. Він відмовив, під виглядом того, що він не впевнений в тому, чи людина хрещена і чи в їх патріархаті. Другий випадок, коли у 2008 році наша районна організація ветеранів Афганістану відкривала і освячувала Пам’ятний Знак на честь полеглих в цій країні наших земляків. Запрошували всіх священників міста. Звернулися також і до Хомина. Він спочатку запитав: чи він буде там сам, а коли отримав відповідь, що ні, то почав верещати і бризкати слиною: "Та як ви посміли звертатися до мене про таке?! Я з єретиками і розкольниками молитися не буду!" І в буквальному сенсі вигнав нас за поріг. І це "священик"?! Я після того сказав на емоціях все, що думаю про нього з того приводу. От власне все, що треба знати про церкву, священика цього приходу. Я дивуюсь людям, для яких захват Києво-Печерської лаври ні про що не говорить. І це місто в з Західній Україні. Тут живе багато росіян, колишніх військових, але якраз вони і не є прихожанами тієї церкви. Для більшості це просто звичка, хоча після вчорашнього, гадаю, є привід задуматись».
Ще один військовий, "кіборг", ветеран двох війн - в Афганістані та Україні, - який представився Володимиром, так прокоментував ситуацію: «Це свинство вищої категорії. Людина, яка загинула за нашу державу, за свій народ, свою батьківщину… і навіть не вийти, не відкрити двері церкви, коли стояли біля неї люди і молились. Батьки тієї загиблої дитини стояли… Українці так не могли вчинити. Це сепаратизм, ненависть до своїх громадян. Ми боролись за цю землю, Україну, а вони роблять з неї свій осередок «російщини». Мало того, що Московський патріархат ніколи не ходить на йосафат, чи хресну ходу, вони ніколи не мають бажання співпрацювати з громадою. Я навіть не знаю звідки ті люди набираються в тій церкві. Їх підтримує Москва, тому що так як ті «прихожани» кожен раз проклинають Україну, владу і все на світі, то люди одної з нами нації не можуть так сказати».
Юрій Гнатюк, учасник ліквідації Аварії на ЧАЕС, ветеран війни в Афганістані, продовжує: «Моя думка – там сидять сепаратисти. Вони це зробили спеціально. Усі храми проводжали військового, а вони закрили двері. Коли ми вертались з цвинтаря – вони правили вінчання і шлюб. Наше горе для них нічого не значить, в них була радісна подія… Ми не хотіли якоїсь особливої відправи, чи шани, але хоча б не закривали демонстративно двері перед загиблим. Я вважаю, що при такому ставленні ця церква не має права бути в Україні. Нехай повертаються до Путіна, і правлять як хочуть».
Ігор Муравський, волонтер, який супроводжував тіло загиблого Володимира Турчина для поховання, каже: «Загинув герой. Перший герой Жовкви, який загинув у війні з Московським окупаційним режимом. Не відкрити навіть браму, щоб вшанувати його – я вважаю це верхом цинізму... Останню шану герою вийшли віддати всі мешканці міста. Всі хто знав Володимира, і ті хто лише пам’ятатиме його. Тому на мою думки такій церкві не місце в місті. Люди пропонують зібрати віче, і подати документи на сесію міської та районної ради для припинення їх діяльності. Не можна воювати з агресором, і під боком спонсорувати їх церкву».
Громада Московського Патріархату у Жовкві налічує від 300 до 500 чоловік. Церква Петра і Павла була збудована за кошти мешканців міста.

3 dima222 [профіль] Вчора, 20:15 Скажу, что вы опять кривляете, как кривляют все и вся в МП. Умер не сектант, а христианин и несли его подле церкви христианской, а не синагоги: на Западной Украине такая благочестивая традиция - когда умирает человек и его погребают - пока несут возле храмов - звонят в колокола в храме и читают Евангелие те, кто погребает, если возле придорожного распятия и на перекрестке - просто читают Евангелие. При этом никто не делает различая какой ты веры, главное - христианин. Как впрочем и в обычной жизни все нормальные люди делают. Если б это был еврей или сектант - претензий бы небыло со стороны близких покойного. А так бытюшка попросту поиздевался над успошим - преднамеренно и упорно, ибо он близкое чадо патр. Алексия и Кирилла, от которых принимал не одну награду "за стояние в московской вере". При этом он так и попросил прощения у родственников покойного. Впрочем, он довольно знаменит в епархии своими шовинистическими приключениями и ненавистю ко всему украинскому. Еще владыка Августин вкусил с ним немало горечи. И сами батюшки в епархии шарахаются от него как от бешеного. 2 Філософ [профіль] Вчора, 19:01 Від нього не вимагали, щоб він хоронив, а щоб вшанував померлого церковним дзвоном. Але це це ПГМнутий московівський піп тому нічого дивного fellow 1 Kruvonis [профіль] Вчора, 10:32 Мене наштовхнуло це на інший приклад, ось загинув якийсь сектант(ввідав життя за Україну в зоні АТО) і прийшли ховати до равина і почули таке як в статті, що б ви сказали?? Сепаратист?? Чи чого в юдейство лізти, коли він повинен бути похований в тому віросповіданні , яке він сповідував усе життя. Що скажете?

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Какова польза от автономной GSM сигнализации? Удобная покупка авиабилетов «Эстерсунд»: Восстание скромного шведского клуба из Зимнего города Для кого создано Elslots Casino Качественные запчасти на мотоблок по доступной цене

Публикации