Громаду Жовкви сколихнула неповага церкви УПЦ до загиблого в АТО бійця

19.07.2017 4:23 6

Громаду Жовкви сколихнула неповага церкви УПЦ до загиблого в АТО бійця

За місцевою традицією, людину, яку з пошаною ховають, несуть у труні під дзвони церков і відкриті двері храмів. Проте церковні служителі УПЦ (МП) не удостоїли загиблого нічим подібним.
Своє обурення з цього приводу люди жорстко висловлюють на веб-сторінках спільноти міста. Хтось пропонує радикальні дії, «спалити», «вигнати» і тому подібне, інші ж мешканці пропонують зібрати загальноміське віче за участі районної, міської влади, представників духовенства всіх конфесій, що знаходяться в Жовкві. На цьому загальноміському віче мала би бути розглянута діяльність громади УПЦ (МП) у місті і особисто о. Степана Хомина.
Думки стосовно цього інциденту висловили учасники АТО і ветерани війни в Афганістані. Олександр Кіцілінський, колишній військовий, голова спілки ветеранів Афганістану Жовківщини, який, будучи військовим пенсіонером, добровільно пішов на службу ЗСУ України у третій хвилі мобілізації, розповідає:
«Ми ховали Володю всім містом. Проводжали в останню путь священники всіх конфесій Жовкви. І тільки в одному храмі були закриті двері і ворота храму. Цей «служитель», настоятель храму отець Степан Хомин плювати хотів на Україну, на тих хто гине за неї. Це просто вже виходить за рамки елементарних понять моралі та совісті. І таке відношення отця цієї церкви бачу не вперше. Розкажу лише ті факти, які стосувались особисто мене: у 1995 році ховали мого друга-афганця. Ми звернулися до Хомина, щоб відправив похорон. Він відмовив, під виглядом того, що він не впевнений в тому, чи людина хрещена і чи в їх патріархаті. Другий випадок, коли у 2008 році наша районна організація ветеранів Афганістану відкривала і освячувала Пам’ятний Знак на честь полеглих в цій країні наших земляків. Запрошували всіх священників міста. Звернулися також і до Хомина. Він спочатку запитав: чи він буде там сам, а коли отримав відповідь, що ні, то почав верещати і бризкати слиною: "Та як ви посміли звертатися до мене про таке?! Я з єретиками і розкольниками молитися не буду!" І в буквальному сенсі вигнав нас за поріг. І це "священик"?! Я після того сказав на емоціях все, що думаю про нього з того приводу. От власне все, що треба знати про церкву, священика цього приходу. Я дивуюсь людям, для яких захват Києво-Печерської лаври ні про що не говорить. І це місто в з Західній Україні. Тут живе багато росіян, колишніх військових, але якраз вони і не є прихожанами тієї церкви. Для більшості це просто звичка, хоча після вчорашнього, гадаю, є привід задуматись».
Ще один військовий, "кіборг", ветеран двох війн - в Афганістані та Україні, - який представився Володимиром, так прокоментував ситуацію: «Це свинство вищої категорії. Людина, яка загинула за нашу державу, за свій народ, свою батьківщину… і навіть не вийти, не відкрити двері церкви, коли стояли біля неї люди і молились. Батьки тієї загиблої дитини стояли… Українці так не могли вчинити. Це сепаратизм, ненависть до своїх громадян. Ми боролись за цю землю, Україну, а вони роблять з неї свій осередок «російщини». Мало того, що Московський патріархат ніколи не ходить на йосафат, чи хресну ходу, вони ніколи не мають бажання співпрацювати з громадою. Я навіть не знаю звідки ті люди набираються в тій церкві. Їх підтримує Москва, тому що так як ті «прихожани» кожен раз проклинають Україну, владу і все на світі, то люди одної з нами нації не можуть так сказати».
Юрій Гнатюк, учасник ліквідації Аварії на ЧАЕС, ветеран війни в Афганістані, продовжує: «Моя думка – там сидять сепаратисти. Вони це зробили спеціально. Усі храми проводжали військового, а вони закрили двері. Коли ми вертались з цвинтаря – вони правили вінчання і шлюб. Наше горе для них нічого не значить, в них була радісна подія… Ми не хотіли якоїсь особливої відправи, чи шани, але хоча б не закривали демонстративно двері перед загиблим. Я вважаю, що при такому ставленні ця церква не має права бути в Україні. Нехай повертаються до Путіна, і правлять як хочуть».
Ігор Муравський, волонтер, який супроводжував тіло загиблого Володимира Турчина для поховання, каже: «Загинув герой. Перший герой Жовкви, який загинув у війні з Московським окупаційним режимом. Не відкрити навіть браму, щоб вшанувати його – я вважаю це верхом цинізму... Останню шану герою вийшли віддати всі мешканці міста. Всі хто знав Володимира, і ті хто лише пам’ятатиме його. Тому на мою думки такій церкві не місце в місті. Люди пропонують зібрати віче, і подати документи на сесію міської та районної ради для припинення їх діяльності. Не можна воювати з агресором, і під боком спонсорувати їх церкву».
Громада Московського Патріархату у Жовкві налічує від 300 до 500 чоловік. Церква Петра і Павла була збудована за кошти мешканців міста.

3 dima222 [профіль] Вчора, 20:15 Скажу, что вы опять кривляете, как кривляют все и вся в МП. Умер не сектант, а христианин и несли его подле церкви христианской, а не синагоги: на Западной Украине такая благочестивая традиция - когда умирает человек и его погребают - пока несут возле храмов - звонят в колокола в храме и читают Евангелие те, кто погребает, если возле придорожного распятия и на перекрестке - просто читают Евангелие. При этом никто не делает различая какой ты веры, главное - христианин. Как впрочем и в обычной жизни все нормальные люди делают. Если б это был еврей или сектант - претензий бы небыло со стороны близких покойного. А так бытюшка попросту поиздевался над успошим - преднамеренно и упорно, ибо он близкое чадо патр. Алексия и Кирилла, от которых принимал не одну награду "за стояние в московской вере". При этом он так и попросил прощения у родственников покойного. Впрочем, он довольно знаменит в епархии своими шовинистическими приключениями и ненавистю ко всему украинскому. Еще владыка Августин вкусил с ним немало горечи. И сами батюшки в епархии шарахаются от него как от бешеного. 2 Філософ [профіль] Вчора, 19:01 Від нього не вимагали, щоб він хоронив, а щоб вшанував померлого церковним дзвоном. Але це це ПГМнутий московівський піп тому нічого дивного fellow 1 Kruvonis [профіль] Вчора, 10:32 Мене наштовхнуло це на інший приклад, ось загинув якийсь сектант(ввідав життя за Україну в зоні АТО) і прийшли ховати до равина і почули таке як в статті, що б ви сказали?? Сепаратист?? Чи чого в юдейство лізти, коли він повинен бути похований в тому віросповіданні , яке він сповідував усе життя. Що скажете?

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Отель для комфортного отдыха во Львове Табак высокого качества для кальяна от надежного производителя Вышиванки для каждого Выдающийся деятель из мира политики Глава УПЦ КП підтримав ініціативу групи депутатів розпочинати робочий день парламенту з молитви

Публикации