Громади, які покидатимуть УПЦ МП, можуть зазнати тиск з боку правоохоронців, - Паленко про законопроект «Опоблоку»

04.10.2019 13:31 0

Громади, які покидатимуть УПЦ МП, можуть зазнати тиск з боку правоохоронців, - Паленко про законопроект «Опоблоку»

Громади і священнослужителі можуть зазнавати тиску з боку правоохоронців через бажання вийти з підпорядкування Московського Патріархату і доєднатись до Православної Церкви України.

Про це свідчить новий законопроект від депутатів Опозиційного блоку "За життя", написав на своїй сторінці у Facebook депутат фракції "Європейської Солідарності" Ростислав Павленко, повідомляє Прямий.

"У мережі знайшли документ, який потребує пильної уваги. Генеральний прокурор, за листом Голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності, доручає відповідним підрозділам "опрацювати" і "надати пропозиції та зауваження" по вельми знакових законопроектах", – наголосив Павленко.

За його словами, законопроекти, внесені депутатами Опозиційної платформи "За життя", стосуються "недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб – учасників подій на території Донецької, Луганської областей” (1089 і 1089-1), а також "внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за перешкоджання діяльності релігійних організацій" (1107).

"При цьому, у останньому проекті чітко не визначено, що таке "перешкоджання" і довільне тлумачення цієї норми на місцях дасть ще один важіль тиску на громади і священнослужителів, які бажають вийти з єдності з Московським Патріархатом", – підкреслив депутат.

Він зауважив, що мотиви депутатів від ОПЗЖ ініціювати такі проекти законів зрозумілі.

"Але для чого "опрацьовувати" ці вигадки українській прокуратурі? Чи не побачимо механізми з арсеналу колишніх "регіоналів" невдовзі в руках нинішньої влади? Дивні справи. У контексті останніх подій – насторожують", – наголосив політик.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/77354/

Следующая новость
Предыдущая новость

Старовинну ікону підмінили у церкві на Тернопільщині Шахтные котлы Холмова от «Тепло Пром» Интернет портал Zolotoi Baton и игровые автоматы Христианские календари на 2021 год Автогражданка в электронном виде

Публикации