Громади УПЦ МП, які не змінили назву, не зможуть вчиняти юридичні дії, - експерт

13.12.2019 23:04 0

Громади УПЦ МП, які не змінили назву, не зможуть вчиняти юридичні дії, - експерт

Громади УПЦ МП, які не вказали у своїй назві приналежність до РПЦ, з 26 жовтня не матимуть змоги реалізувати жодної юридичної дії.

Про це у інтерв’ю Лівому берегу розповів релігієзнавець Андрій Юраш.

«Згідно з нормою закону, до 26 жовтня всі громади УПЦ Московського Патріархату мали внести у свої статути зміни. Мова не йшла про зміну статуту. В ньому треба було тільки змінити назву.

А оскільки цього ніхто не зробив, з 26 жовтня, відповідно до українського законодавства, ці статути втрачають силу в частині визначення найменувань відповідних релігійних організацій», - заявив він.

За його словами, громади, які не змінили назву, не втрачають статус юридичної особи, проте у їхній подальшій діяльності виникнуть ускладнення.

«Вони не зможуть реалізувати жодної юридичної дії. Наприклад, змінити керівника чи оформити власність. Оскільки з 17 січня цього року із прийняттям відповідного закону всі реєстраційні повноваження передані від звичайних реєстраційних служб Міністерства юстиції до відповідного Департаменту у справах релігії і національності на центральному рівні або обласних адміністрацій – на рівні регіонів, тобто до тих підрозділів обласних адміністрацій, які цими питаннями займаються. Це зроблено для того, щоб реєстрацію займалися люди, які розуміють, що вони реєструють. Бо раніше ти приходиш в будь-яке місто з будь-якої географічної точки України, показуєш папери, і готово. Тепер же буде комплексна відповідальність державних інституцій, які займаються цими питаннями, за те, що вони приймають, за те, що імплементують, як реєструють, як вносять в Єдиний державний реєстр. Це принципово інша ситуація.

А коли релігійна громада захоче зробити якусь реєстраційну дію, наприклад, адресу змінити, це можна зробити лише на основі статуту цієї організації. А оскільки положення закону не виконані, і статути у частині визначення назв релігійних організацій втратили чинність, то зробити це не можна», - наголосив Андрій Юраш.

Нагадаємо, в інтерв’ю РІСУ міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що УПЦ МП у своїй назві повинна позначити приналежність до Російської Церкви, оскільки у Москві розташований її центр впливу.

20 грудня 2018 р. Верховна Рада України ухвалила законопроект № 5309, який пропонує внесення зміни до профільного закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Законопроект передбачає, що релігійна організація, центр якої розташований у країні-агресорі, у своїй назві повинна вказувати повну статутну назву свого релігійного центру. 22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Окрім цього, такій релігійній організації забороняється здійснювати капеланську службу у воєнних організаціях України.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/legislation/78165/

Следующая новость
Предыдущая новость

Хотите арендовать катамаран в Сочи? Обращайтесь в компанию «Sochi Charter»! Невероятный гемблинг на суперустройствах Мінкульт закликає УПЦ пояснити чергову співпрацю її митрополита з владою "ЛНР" Деревянные игрушки – качество и безопасность Домашня зарядна станція для електромобіля

Публикации