Громада УГКЦ безперешкодно проводить богослужіння у Свято-Благовіщенському храмі у Коломиї

03.11.2017 16:05 3

Громада УГКЦ безперешкодно проводить богослужіння у Свято-Благовіщенському храмі у Коломиї

У Свято-Благовіщенському храмі у Коломиї Івано-Франківської області, який донедавна належав УПЦ (МП), вже відбуваються богослужіння греко-католицької громади. Відбуваються вони безперешкодно, повідомив РІСУ речник Коломийської єпархії УГКЦ о. Олег Гриців.

«Історично церква наша. Громада УПЦ (МП) збудувала свою церкву в Коломиї ще понад 20 років тому, – підкреслює о. Олег Гриців. – До прикладу, якщо хтось комусь запропонував оселю на деякий час для тимчасового проживання, а той вирішив не повертати. Схожа ситуація склалася з храмом. Громада УГКЦ надалі буде відстоювати свої права на нього, в тому числі, в судових інстанціях і вирішуватиме проблему у правовому полі. Наші патріоти і капелани налаштовані відновлювати історичну справедливість, і в жодному разі не вдаватися до міжконфесійної ворожнечі».

Свято-Благовіщенський храм у Коломиї перебуває на балансі Івано-Франківської обласної ради, що, як стверджує речник Коломийської єпархії, ускладнює процес його передачі у відання греко-католицької громади. Хоча мова про це велася протягом багатьох років.

Як уже інформувала РІСУ, 5 червня церкву Благовіщення Пресвятої Богородиці, яка перебуває в користуванні релігійної громади УПЦ (Московського Патріархату) під тиском громадськості зачинили і опечатали.

Коломияни вимагали повернути церкву до Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Представники Коломийської міської ради, громадських організацій, релігійних громад різних конфесій створили робочу групу і домовилися, що вирішать долю храму-пам'ятки без конфліктів.

7 червня 2017 року Коломийський міський голова підписав розпорядження № 206-р "Про утворення робочої групи з питань конфесійної приналежності церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці". Відтак робоча група визначила години відправ біля храму між конфесіями. Однак громада УПЦ (МП) оскаржила розпорядження в суді.

Рішення суду обурило громадськість міста. 18 жовтня військові капелани влаштували поблизу храму цілодобове чергування і молитви.

22 жовтня під стінами Благовіщенського собору сталася сутичка між блокувальниками та представниками УПЦ (МП), які намагалися проникнути до храму.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/land_and_property_problems/68853/

Следующая новость
Предыдущая новость

Sale of hair in bulk. How choose the best product? Как выбрать межкомнатные двери, включая модели скрытого монтажа Быстрая доставка вкусной еды на дом Качественные детали для аппаратов УЗИ от производителя Утепление трубопроводов в Киеве

Публикации