Грецька Церква скликає екстрені збори через переговори щодо назви Македонії

24.01.2018 17:23 3

У Греції Постійний Священний Синод Елладської Православної Церкви зібрався на екстрене засідання через продовження переговорів між Грецією та Колишньою Югославською Республікою Македонія (КЮРМ).

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Ekathimerini.

Засідання було скликано архиєпископом Ієронімом для того, щоб обговорити недільний мітинг в Салоніках, де десятки тисяч людей зібралися на знак протесту проти використання назви "Македонія".

Митрополит Салонік Антімос закликав раду Церкви переглянути свою позицію щодо переговорів після мітингу, заявивши, що Церква ніколи не повинна погоджуватися на будь-які назви, які міститимуть слово "Македонія".

Раніше в цьому місяці, Священний Синод одноголосно вирішив, що протистоятиме будь-якому рішенню, яке включатиме використання назви "Македонія" Колишньою Югославською Республікою Македонія.

Нагадаємо, глава МЗС Греції Нікос Котціас заявив, що Греція цього року хоче врегулювати давню суперечку щодо назви колишньої Югославської республіки Македонія.

Як відомо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в одної з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

Суперечка триває з 1991 року - часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/69829/

Следующая новость
Предыдущая новость

Календарь православных праздников на апрель 2018 Отдых на Мальдивских островах Большой выбор качественной женской обуви из натуральной кожи по доступным ценам УГКЦ проводить «Козацький гарт» у виховних колоніях України Євреї та німці відкриють у Дніпрі виставку, присвячену геноциду ромів

Публикации