Греко-католики проводять всеукраїнський форум “Доступ осіб із інвалідністю (глухих і слабкочуючих) до вищої освіти”

02.11.2017 15:18 6

Греко-католики проводять всеукраїнський форум “Доступ осіб із інвалідністю (глухих і слабкочуючих) до вищої освіти”

Метою форуму є обговорення актуальних питань професійної підготовки глухих і слабкочуючих студентів у вищих навчальних закладах різних рівнів акредитації, зокрема вступних процедур, академічного супроводу та фінансування навчання у контексті формування простору рівних можливостей.
Учасниками форуму будуть фахівці-практики зі супроводу глухих та слабкочуючих студентів у закладах післяшкільної освіти, викладачі та науковці, які працюють із глухими та слабкочуючими студентами, представники освітніх закладів та соціальних установ з різних куточків України, а також Канади.
Зокрема, у рамках форуму виступить Абігайль Перриш-Крейг, керівник центру підтримки студентів з особливими потребами в Університеті MacEwan (Канада), яка ділитиметься своїм 26-річним досвідом роботи з людьми з інвалідністю у вищих навчальних закладах Канади.
В Україні налічується 10 закладів вищої школи I-IV рівнів акредитації, в яких організовано навчання у компактних групах студентів з порушенням слуху. Теоретично вони можуть вступати у будь-який ВНЗ, проте складання ЗНО, навчання у вищій школі без відповідного академічного та соціального супроводу становить бар’єр. Згідно наказу Міністерства освіти і науки України №504 від 04.07.2006 семи державним вищим навчальним закладам було збільшено бюджетне фінансування для набору глухих та слабкочуючих студентів. Жоден з приватних ВНЗ не включений до цього переліку. Таким чином, наказ з одного боку відкриває глухим абітурієнтам доступ до деяких спеціальностей вищої школи, а з іншого – позбавляє глухих права вибору.
Утім, починаючи з 2016 року вищезгаданий Наказ МОН України втратив силу, оскільки Українське товариство глухих уже не отримує відповідну квоту для глухих та слабкочуючих унаслідок нововведень, пов’язаних з безпосереднім виділенням бюджетного місця будь-якій особі з інвалідністю, котра склала успішно ЗНО чи пройшла внутрішні випробування безпосередньо в університетах.
Також за новим Наказом МОН України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність» від ЗНО звільняються особи, які мають діагноз «Двобічна глухота з вестибулярними розладами». Тобто звільняються лише глухі особи. І лише ті, в документах яких буде фіксуватися додатковий діагноз «вестибулярний розлад».
Невирішеними залишаються питання підготовки глухих абітурієнтів до здачі ЗНО, організації академічної та соціальної підтримки під час навчання, проблеми працевлаштування випускників та фінансової підтримки під час навчання, адже всі вони (теоретично) мають право на компенсацію витрат на навчання у ВНЗ, незалежно від форми власності. Також існуюча процедура подання заяви до Фонду соціального захисту інвалідів, збору документів та укладання тристоронньої угоди, що повністю лягає на плечі абітурієнта (студента), який має великі проблеми у спілкуванні з чуючими посадовими особами є просто непосильним тягарем для потенційного студента, який не чує.
Тому для спільного формування способів вирішення проблем, що стосуються доступу до освіти глухих та слабкочуючих осіб, до участі у форумі запрошені представники ВНЗ, у яких глухі та/або слабкочуючі студенти навчаються у «компактних» групах, співробітники Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України, що займаються питаннями післяшкільної освіти глухих та слабкочуючих осіб у ВНЗ різної форми акредитації, а також представники Українського товариства глухих, які в товаристві курують питання вищої освіти, допомагають глухим у складання ЗНО та консультуванням ВНЗ стосовно створення сприятливого навчального середовища для глухих студентів. У Форумі братимуть участь керівник Центру супроводу студентів із особливими потребами Університету MacEwan Канада та інші іноземні гості.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Как бороться с детскими страхами? Великий вибір іграшок робопотягів Лучший хостинг для сайта Четки – часть духовного просвещения Финансовая помощь тем, кому это необходимо: кредиты онлайн

Публикации