Гравюра храму XVI ст. з площі Галицької у Львові підтверджує, що храм був восьмигранним

23.07.2019 20:00 0

Гравюра храму XVI ст. з площі Галицької у Львові підтверджує, що храм був восьмигранним

Історики віднайшли в фондах Львівського історичного музею гравюру XVIII століття, на якій зображений костел Воздвиження Чесного Хреста, фундамент якого досліджували археологи на площі Галицькій у центрі Львова. Вона підтверджує той факт, що храм мав незвичну для Львова восьмигранну форму.

Як повідомляють фахівці Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба», одне з небагатьох зображень костелу виявили на гравюрі 1770-х років, що прикрашає Грамоту про закінчення львівського цеху римарів. Його відшукали і детально опрацювали історики Василь та Петро Слободяни.

Те, що церква мала восьмигранну форму, з’ясували і археологи, коли досліджували її фундамент. Попри це, на міських картах храм завжди схематично позначали у вигляді квадрата.

Серед інших цінних знахідок за час півторамісячного дослідження на площі Галицькій, ‒ фрагмент давньої каналізації XV ст. у вигляді великого дерев’яного короба U-подібної форми, зверху накритого кришкою; дрібні фрагменти керамічних посудин, які датують ранньозалізним часом (VII-VI ст до н. е.); уламки кераміки ХІІІ ст. та поховання людей.

«За півтора місяця розкопок ми дізнались багато деталей про життя ділянки, яка була частиною Галицького передмістя Львова. Тепер наші співробітники беруться за камеральне опрацювання знайдених артефактів», ‒ підсумували дослідники.

Додамо, що археологічні розкопки проводили на площі Галицькій, де натрапили на фундамент костелу Воздвиження Чесного Хреста 1530-х років. Віднайдені артефакти передали на камеральні дослідження. Також архітектори мають скоригувати проект впорядкування площі, на якій планували спорудити фонтан.

Нагадаємо, на початку червня у Львові почали реконструкцію фонтану «Кульбаба», на місці традиційного фонтану мали облаштувати сухий – без чаші і з відкритим доступом до води. Про це інформує Zaxid.net.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/76600/

Следующая новость
Предыдущая новость

Диван еврокнижка Меркурий – идеальный вариант для небольшого помещения Казино Вулкан удачи для везунчиков Онлайн кредиты на любые нужды украинцев Разные виды ДСП для вашего ремонта, строительства и не только Порошенко: Україна очікує визнання автокефалії від Церкви-Матері

Публикации