«Гнана» Церква: УПЦ МП на Чернігівщині безоплатно передали пам'ятку архітектури національного значення

29.09.2019 10:38 0

«Гнана» Церква: УПЦ МП на Чернігівщині безоплатно передали пам'ятку архітектури національного значення

Депутати облради безоплатно передали зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області у власність Свято-Благовіщенському чоловічому монастирю Ніжинської єпархії УПЦ МП пам'ятку архітектури національного значення — будинок крамниць Благовіщенського монастиря.

Це рішення прийнято на пленарному засіданні 19 сесії обласної ради сьомого скликання, що відбулося 25 вересня, повідомляє Чернігівський формат.

Довідка:крамниці Благовіщенського монастиря (1804-1814). Ніжинський Благовіщенський монастир знаходиться у центральній частині міста і має форму чотирикутника з усіх боків оточеного мурованою огорожею. Лицева частина огорожі виходить на пішохідну вулицю Гоголя і вся складається з 21 крамнички, які здавалися монастирем у найом ніжинським торговцям. Головний вхід до монастиря, або Святі ворота, містяться поміж крамницями проти собору Благовіщеня Пресвятої Богородиці. На схід від Святих воріт понад крамницями на другому поверсі міститься тепла церква монастиря святих апостолів Петра і Павла. Лавки і церкву з дзвіницею збудовано переважно на кошти архимандрита Віктора Черняєва.

На початку 20 ст. крайню західну крамницю, що міститься на перетині вулиць Яворського та Гоголя винаймала у монастиря родина Москаленків - діда й баби конструктора космічних кораблів Сергія Корольова, у яких він провів дитячі роки.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/77302/

Следующая новость
Предыдущая новость

Неповторимые и оригинальные свадебные торты Лечение наркомании в Тернополе Быстрое получение справки МСЭ Эффективное лечение наркологической зависимости Печать футболок на заказ

Публикации