Глави церков відзначили 50-ліття Світового конгресу українців

29.08.2017 14:32 15

Глави церков відзначили 50-ліття Світового конгресу українців

Створений у США у 1967 р., Світовий конгрес вільних українців (з 1993 р. – Світовий конгрес українців) – глобальна організація, яка об’єднує українські громади країн діаспори, забезпечує їхню взаємодію між собою та з Батьківщиною, представляє інтереси світового українства у міжнародних організаціях та перед державами і суспільствами країн поселення.
25 серпня у приміщенні Міністерства закордонних справ України відбулася робоча зустріч керівництва СКУ з урядовцями та главами Київського Патріархату і УГКЦ. У зустрічі взяли участь міністр закордонних справ Павло Клімкін та чільні співробітники МЗС, міністри культури Євген Ніщук, освіти Лілія Гриневич, охорони здоров’я Уляна Супрун, діючий склад керівництва СКУ на чолі з президентом Євгеном Чолієм, президенти СКУ попередніх каденцій.
Глави церков відзначили 50-ліття Світового конгресу українців
Під час свого виступу глава УПЦ КП привітав Світовий конгрес українців з ювілеєм 50-ліття діяльності. Звернувши увагу на військовий парад, що відбувся у Києві напередодні з нагоди Дня незалежності, владика висловив переконання, що ця подія є видимим доказом того, що силою зброї агресор нас перемогти вже не здатен.
«Весь світ побачив, якою сильною стала наша армія, – сказав він – та армія, яка на початку російської агресії не мала чого їсти, у що вдягнутися, не мала сучасної зброї. А тепер це могутня сила, і ворог бачить, що зброєю захопити Україну він не може. Тому він діє в іншому напрямку – сіє розбрат в України та намагається розділити Європу і світ. Тому наше спільне завдання – не допустити успіху цих планів, щоби ворог не зміг ані підірвати нашу державність зсередини, ані розділити та посварити наших партнерів і союзників».
Патріарх Філарет підкреслив, що на даному етапі дуже важливою є роль СКУ та українських громад, що входять до нього. «Ми всі повинні свідчити правду перед світом – про Україну та про агресора, який на напав на нас. Росія всюди – і тут, і в Європі, і в Америці, і по всьому світу – сіє неправду. А ми цю неправду маємо перемагати правдою. Не приховувати і своїх недоліків, бо вони у нас є і з ними теж потрібно боротися, потрібно впроваджувати реформи, викорінювати корупцію. Але окрім недоліків у нас є і багато успіхів, і про все це ми повинні правдиво говорити. І ця правда нищитиме кремлівську неправду так само, як світло відганяє темряву» – сказав патріарх Філарет.
У привітальному слові предстоятель УГКЦ архієпископ Святослав відзначив, що за останніх п’ять років Світовий конгрес українців дуже змінився. За його словами, сьогодні змінюються й українські Церкви… «Сьогодні Українська Греко-Католицька Церква – це глобальна Церква, реально присутня в цілому світі. І коли дивлюся на всіх вас, то бачу, що наша Церква – невід’ємна частина Світового конгресу українців. А Світовий конгрес українців – невід’ємна частина Української Греко-Католицької Церкви», – вважає глава УГКЦ і додає: «Що це означає для всіх нас? Це означає, що ми, як Українська держава, як світове Українство, як українські Церкви, покликані робити одну й ту ж справу. Ми повинні разом розбудовувати Український світ, разом зміцнювати нашу державу, боронити її права, водночас будувати світове співтовариство і стати частиною нової глобальної культури, яка ось будується».
Архієпископ Євстратій (Зоря), ієрарх УПЦ КП, як член секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у своєму виступі наголосив на партнерській взаємодії з СКУ, а також вніс пропозицію, яка була озвучена раніше Радою, а саме – створення на основі державно-громадського партнерства програми для молодих закордонних українців, які в рамках спеціального туру могли би відвідати Батьківщину своїх предків, ознайомитися з її історією, культурою, сьогоденням. Така програма допомогла би зміцнити зв’язок молодшого покоління діаспори з українською ідентичністю та має успішні приклади реалізації в інших країнах.
26 серпня у «Мистецькому Арсеналі» відбулося урочисте прийняття з нагоди ювілею 50-ліття Світового конгресу українців, в якому серед інших почесних гостей взяли участь згадані церковні ієрархи. Святковий захід відкрився молитвою «Отче наш», яку виголосив патріарх Філарет.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Важность прогнозов на футбол Плей Фортуна - максимальное удовольствие и самое качественное разнообразие Поисковое продвижение интернет магазинов Когда лучше стричься, чтобы иметь красивые волосы Где и как можно быстро получить медицинскую справку 026/у?

Публикации