Глави УГКЦ та УПЦ КП спільно виступили за облаштування меморіального єврейського комплексу

28.09.2017 15:38 6

Глави УГКЦ та УПЦ КП спільно виступили за облаштування меморіального єврейського комплексу

«Кажуть, що війна не завершена, поки належно не вшановані її жертви. У місті Самборі, у районі єврейського цвинтаря, знайшли свій останній земний спочинок чимало людей різних національностей. Зокрема, нацисти знищили там багато євреїв, серед яких було розстріляно і тих українців-християн, хто намагався їх врятувати; поховані на цьому місці і українські воїни-повстанці, які змагались за волю і кращу долю України в боротьбі проти німецьких і радянських окупантів», − пишуть у зверненні глави двох Церков.
Верховний архієпископ Святослав і патріарх Філарет констатують, що «на початку ХХІ століття ця «земля крові» досі належним чином не облаштована». «Нашим прямим обов’язком є пошанувати покійних, якої б національності чи релігії вони не були. Тому ми схвально ставимося до пропозиції облаштувати на цьому місці меморіальний комплекс, який представить історію співжиття українців і євреїв в трагічний період історії нашої землі, а також належним чином вшанує жертв тоталітарного окупанта», − наголошують автори документа.
«Сподіваємося, що попередньо розроблений проект, доопрацьований за участю самбірчан, найближчим часом буде реалізований і стане не тільки архітектурною окрасою міста Самбора, а й прекрасним прикладом міжнаціонального і міжрелігійного порозуміння, яким захоплюватимуться в Україні і світі», − ідеться у спільному зверненні глав УГКЦ та УПЦ КП.
Глави Церков звернулися до місцевих народних обранців Самбора з проханням прийняти необхідні для цього рішення.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Во Львове студентов программы по экуменизму обучат менеджменту Купить экономную упаковку кофе «Якобс» Лазерные станки для любых целей Футбольные бутсы Игровые автоматы для начинающих и профессионалов

Публикации