Глави УГКЦ та УПЦ КП спільно виступили за облаштування меморіального єврейського комплексу

28.09.2017 15:38 6

Глави УГКЦ та УПЦ КП спільно виступили за облаштування меморіального єврейського комплексу

«Кажуть, що війна не завершена, поки належно не вшановані її жертви. У місті Самборі, у районі єврейського цвинтаря, знайшли свій останній земний спочинок чимало людей різних національностей. Зокрема, нацисти знищили там багато євреїв, серед яких було розстріляно і тих українців-християн, хто намагався їх врятувати; поховані на цьому місці і українські воїни-повстанці, які змагались за волю і кращу долю України в боротьбі проти німецьких і радянських окупантів», − пишуть у зверненні глави двох Церков.
Верховний архієпископ Святослав і патріарх Філарет констатують, що «на початку ХХІ століття ця «земля крові» досі належним чином не облаштована». «Нашим прямим обов’язком є пошанувати покійних, якої б національності чи релігії вони не були. Тому ми схвально ставимося до пропозиції облаштувати на цьому місці меморіальний комплекс, який представить історію співжиття українців і євреїв в трагічний період історії нашої землі, а також належним чином вшанує жертв тоталітарного окупанта», − наголошують автори документа.
«Сподіваємося, що попередньо розроблений проект, доопрацьований за участю самбірчан, найближчим часом буде реалізований і стане не тільки архітектурною окрасою міста Самбора, а й прекрасним прикладом міжнаціонального і міжрелігійного порозуміння, яким захоплюватимуться в Україні і світі», − ідеться у спільному зверненні глав УГКЦ та УПЦ КП.
Глави Церков звернулися до місцевих народних обранців Самбора з проханням прийняти необхідні для цього рішення.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Рулетка в онлайн Casino-x для азартных развлечений Сканер Argox AS-8000: компактное устройство для считывания штрих-кодов Гадания онлайн стали реальностью Профессиональный татуаж в Краснодаре Сделать праздник запоминающимся поможет «Yes!Catering»

Публикации