Глава УГКЦ у Краматорську: «Парафії УГКЦ Східної України є дорогоцінними перлинами в короні Вселенської Церкви»

17.07.2017 13:14 18

Глава УГКЦ у Краматорську: «Парафії УГКЦ Східної України є дорогоцінними перлинами в короні Вселенської Церкви»

Участь у богослужінні також взяли кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації Східних Церков, архієпископ Клаудіо Гуджеротті, владика Степан, екзарх Донецький, духовенство та вірні.
«Усе падає! Той світ, в якому живемо, руйнується. Змінюється влада, змінюються ідеології... Кожен думає, що робити і що є найціннішим з того, що маємо. Багато людей, можливо, через неймовірні страждання, завдані цією війною, зрозуміли, що найбільшим скарбом для нас є Бог. Як багато людей, які приходили до цього храму, шукаючи порятунку, знайшли не тільки гуманітарну допомогу, а й скарб Царства Небесного, присутнього між нами», - мовив проповідник.
Глава УГКЦ пригадав, що попереднього разу, коли він перебував із душпастирським візитом у цій парафії, його питали, чому в Україні йде війна. Питали про те, де є Бог, коли вбивають нас. «На це запитання ми знаходимо відповідь у нинішньому Божому Слові. Господь Бог не просто нас чує і є з нами. Він присутній в особі кожного пораненого, переселенця, потребуючого. Він присутній у людині, яка страждає. Ми ніколи не є покинутими, а Бог, який, воплотившись, став людиною, продовжує страждати і радіти з людиною аж до кінця віків. Бог не просто з нами солідарний, а зазнає наші болі і терпить нашими терпіннями. У нашому земному шляху ми повинні Його знайти. Коли Його знаходимо, то розуміємо, що все інше в житті - нічого не варте, порівняно із скарбом, який для нас є Царство Небесне», - пояснив він.
Святослав додав, що кардинал Леонардо, як посланець Папи Римського, присутній у цій громаді цього дня, аби показати любов і підтримку Папи Франциска до тих, які найбільше відчувають себе покинутими і забутими. «Присутність цього гостя показує, що Господь і Папа боліють нашими болями, страждають нашими стражданнями і є голосом стражденних в Україні перед могутніми світу цього. Цей візит – жест підтримки і любові Папи до УГКЦ. Його Еміненція хотів бути з вами, аби в цій мандрівці Україною торкнутися її ран. Усе, що він побачив, передасть Святішому Отцеві. Він перекаже, що Царство Небесне, як дорогоцінна перлина, є в Краматорську. І УГКЦ, зокрема її парафії на Сході, є дорогоцінними перлинами в короні Вселенської Церкви», - продовжив він.
Потім Предстоятель УГКЦ додав, що гість із Ватикану разом із ним самим цього дня будуть мати можливість молитися і спілкуватися зі священиками, зокрема з тими, які «щодня вбирають в себе болі і страждання людей». «Вдячний вам за ваше геройське пастирське служіння, за те, що під час окупації, коли вам загрожувала смерть щодня, ви не залишили своїх людей, а були для них добрими пастирями, які готові своє життя віддати за своїх овець», - підсумував він.
Владика Степан, дякуючи кардиналові за присутність, висловив сподівання, що після відвідин парафій УГКЦ на Сході, представник Ватикану більше зрозуміє її потреби. «Нехай Господь нас береже і через Святішого Отця посилає нам не тільки матеріальну допомогу, а й благословення», - звернувся він до кардинала.
Кардинал Леонардо подарував пам’ятну медаль Року Божого милосердя Папи Римського владиці Степану. «Складаю щиру подяку Блаженнішому Святославу за те, що ми змогли відвідати це місто, яке було вражене болями війни. Я перекажу всі вітання, почуття і переживання усіх вірних Святішому Отцеві. Ваша перлина - ваша віра, що вас супроводжує. Потрібно віднайти себе в Церкві і бути завжди із Богом, відчувати попри всі труднощі ту Божу руку, яка нас ніколи не залишає впродовж життя. Переказую і запевняю усім вам найглибші почуття любові і поваги Папи Франциска, який є близьким до вас і ваших терпінь та страждань», - звернувся він до духовенства та вірних, а після цього уділив всім папське благословення.
За словами о. Василя Іванюка, пароха храму Святого пророка Іллі в Краматорську, кардинал відвідав БФ «Карітас-Краматорськ» і храм, аби побачити, поспілкуватися і мати розуміння тої дійсності, яка є насправді на Сході. «Звичайно, за один день ми не можемо передати всю атмосферу, що панує. Однак ми прагнули донести йому, що українська нація – глибоко віруюча і патріотична», - прокоментував священик.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Приобретение купели для крещения Быстрый, недорогой и качественный ремонт холодильников в Днепре Свадебные платья от лучших мировых дизайнеров в салоне Гранд ажур Самое выгодное предложение приобретения сжиженного газа Где заказать печать открыток?

Публикации