Глава УГКЦ у Відні говорив про війну в Україні та подякував австрійцям за допомогу українцям в роки Голодомору

13.11.2019 12:59 0

Під час свого візиту до Австрії Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, 12 листопада відвідав абатство Клостернойбург, яке було засноване на початку XII століття святим Леопольдом III, покровителем Австрії. Глава УГКЦ розповів про війну в Україні, яка практично щодня поповнює свій список вбитих і поранених. Він поділився своїми враженнями про нещодавній візит до військового госпіталю у Києві, де свої рани заліковують сотні військових.

«Прошу вас молитися за Україну, за припинення військової агресії, щоб не гинули і не отримували каліцтва молоді хлопці», — попросив Блаженніший Святослав абата монастиря в Клостернойбург.

На згадку про зустріч Предстоятель УГКЦ подарував абату презентаційне видання УГКЦ. «Я вас просив молитися за Україну. У цій книзі ви можете побачити обличчя тих, за кого будете молитися», — прокоментував дарунок Блаженніший Святослав.

Того ж дня відбулася Літургія у храмі Святої Варвари у Відні, яку очолив Глава УГКЦ. Патріарх Святослав говорив про Голодомр в Україні в 30- роках і подякував представникам австрійської громади, які у ті страшні для України часи були солідарними з українцями, які вмирали з голоду.

«Особливо згадуємо віденського кардинала Теодора Іннітцера, який перший і єдиний з усіх церковних діячів Європи, відгукнувся на послання митрополита Андрея Шептицького під назвою «Україна в передсмертних судорогах». Тоді кардинал Іннітцер зорганізував тут, у Відні, міжнародну акцію допомоги вмираючим від голоду українцям. Він написав лист-звернення до світової громадськості про злочини, які діються проти нашого народу в Україні», - наголосив у проповіді Глава УГКЦ.

Після Літургії відбулася церемонія урочистого відкриття меморіальної дошки на пам’ять про допомогу архиєпископа Віденського, кардинала Теодора Інніцера жертвам Голодомору в Україні. Захід організувало Посольство України в Австрії.

У церемонії взяли участь представників християнських Церков, єврейської громади Відня та світської влади. З вітальним словом, поруч із кардиналом Шенборном та рабином Відня, виступив і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

«Голодомор – штучний голод, геноцид в Україні в 1932-1933 рр., як і раніше, є відкритою раною, – на тілі і душі, – українців в усьому світі. Злочин, який стався у той час в Україні, був скерований проти українських людей, які працювали на найродючішій у Європі землі. Організувавши конфіскацію всіх видів продуктів харчування та ізолювавши регіон війська, злочинна влада створила найефективнішу і найдешевшу зброю масового знищення, яка вбивала всіх присутніх на цій території: українців, євреїв, німців, а також всіх тих, хто не годився з політикою Сталіна. Постать митрополита Андрея Шептицького відіграла важливу роль щодо інформування європейців про те, що в Україні відбувався голод. .. Сьогодні для мене велика честь тут, у Відні, – разом з кардиналом Крістофом Шенборном, наступником кардинала Теодора Інніцера, моїми братами єпископами Православної Церкви та нашими протестантськими братами, разом з головним рабином Відня та єврейською, вірменською громадами в Австрії, – бути голосом «безголосних» жертв Голодомору, а також, щоб тут пам’ятати про них і шанувати їхню пам’ять. Адже поки злочин замовчується, він продовжує вбивати… Відкриваючи цю меморіальну дошку, присвячену кардиналу Теодору Інніцеру, від імені українського народу я хотів би висловити подяку йому за його героїчні вчинки, які він зробив за своє життя!», - наголосив Глава УГКЦ.

З окремою доповіддю на тему «Забуте свідчення: Архиєпископ Інніцер та стражденна Україна» виступив відомий американський історик Тімоті Снайдер. Відтак відбулося відкриття пам’ятної дошки про допомогу Теодора Інніцера жертвам Голодомору.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/77786/

Следующая новость
Предыдущая новость

Календарь православных праздников на апрель 2018 Лучшая мужская обувь на любой случай Готовим пиццу! Что подарить иностранцу из сувениров? Хотите арендовать катамаран в Сочи? Обращайтесь в компанию «Sochi Charter»!

Публикации